سرگرمی

بیش از 50 بازی دو نفره خانگی جذاب و سرگرم‌کننده فوق‌العاده پرهیجان

معرفی بیش از 50 بازی دو نفره خانگی جذاب و سرگرم‌کننده فوق‌العاده پرهیجان

یک بازی جالب شیرینیِ دور همی‌های دونفره با دوست صمیمی یا همسرتان یا حتی اعضای خانواده‌تان را بیشتر می‌کند. البته اگر با انواع بازی‌ دو نفره خانگی آشنا باشیم، هم سرگرم می‌شوید و لذت می‌برید و هم با روحیات یکدیگر بیشتر آشنا می‌شوید.
اکثر مواقع در دور همی‌های دو تا چند نفره حوصله‌مان سر رفته و ناخودآگاه به سمت گوشی تلفن همراه رفته یا مشغول بازی کردن می‌شویم و یا گشت‌وگذار در شبکه‌های اجتماعی و ساعت‌ها وقت و زمانمان را به‌تنهایی سپری کرده و از آن لذت چندانی نمی‌بریم.

امروزه که مشغله‌های بیرون از خانه بسیار گسترش‌یافته و به جهت تأمین زنگی اکثر زن و شوهرها مجبور به کار و فعالیت در بیرون از خانه هستند، در نتیجه زمان کمی را در خانه در کنار هم و یا کنار فرزندان خود هستند. پس باید بتوانیم به بهترین وجه از این زمان برای باهم بودن و افزایش صمیمیت در زندگی استفاده کنیم یکی از بهترین روش‌ها بازی های دو نفره خانگی است که در عین خسته بودن فکر و ذهن ما را بازکرده و شادابی دوچندان به ما ببخشند در این مطلب گلچینی از 50 بازی دو نفره خانگی کلاسیک و مدرن را آماده و معرفی می‌کنیم؛ امیدواریم بتوانیم باعث ایجاد لحظات مفرح و شادی برای شما باشیم.

معرفی بیش از 50 بازی دو نفره خانگی جذاب و سرگرم‌کننده فوق‌العاده پرهیجان

برخی از این بازی‌ها کارتی‌اند یا روی صفحه بازی انجام می‌شوند و برخی از آن‌ها به‌جز کمی شور و شوق یا یک گوشی همراه به ابزار خاصی نیاز ندارند. وقتی با دوست، یکی از اعضای خانواده مثل خواهر و بردار یا همسر و نامزدتان مشغول بازی هستید، متوجه گذر زمان نمی‌شوید. هیجان رقابت، لذت برد و لحظه‌های خنده‌داری که در حین بازی رقم می‌خورند به بهترین خاطرات دور همی‌های دونفره تبدیل می‌شوند.

انواع بازی‌ دو نفره خانگی که به وسایل خاصی نیاز ندارند

۱. اسم ترانه رو حدس بزن

بیش از 50 بازی دو نفره خانگی جذاب و سرگرم‌کننده فوق‌العاده پرهیجان

به‌نوبت، یک ترانه یا آهنگ را از فهرست ترانه‌های موردعلاقه‌تان انتخاب و پخش‌کنید. رقیبتان ۳ تا ۵ ثانیه فرصت دارد اسم ترانه و نام خواننده یا آهنگساز آن را حدس بزند. اگر می‌خواهید بازی سخت‌تر شود، قسمت‌های پرتکرار و شناخته‌شده ترانه را پخش نکنید و سراغ ترانه‌های معروف نروید.
هرکسی در نوبت خود نام ترانه را درست حدس بزند ۱ امتیاز می‌گیرد. این بازی هم فال است و هم تماشا؛ چون علاوه بر اینکه از شنیدن آهنگ‌‌ها لذت می‌برید، باسلیقه موسیقایی همراهتان نیز آشنا می‌شوید.

۲. جرئت یا حقیقت

بیش از 50 بازی دو نفره خانگی جذاب و سرگرم‌کننده فوق‌العاده پرهیجان

اگر شما و هم‌بازی‌تان اهلخطر کردنهستید، جرئت یا حقیقت یک بازی کلاسیک و سرگرم‌کننده و جذاب برای شماست. برای اینکه پرده از برخی حقایق زندگی رقیب بردارید، سؤالات تصادفی بپرسید. وقتی نوبت به‌جرئت می‌رسد، کمی دیوانه‌بازی و خطر کردن ضرری ندارد.
البته فراموش نکنید احتیاط شرط عقل است و نباید خودتان یا رقیبتان را به دردسر بیندازید.

۳. رنگین‌کمان احساس

بازی خانگی پرهیجان رنگین کمان احساس

چند بسته شکلات بارنگ‌های مختلف یا در اژه‌های رنگی تهیه کنید. برای هر رنگ شکلات، یک موضوع انتخاب کنید؛ مثلاً رنگ زرد برای چیزهایی که شمارا خوش‌حال می‌کنند، رنگ بنفش برای چیزهایی که شمارا غمگین می‌کنند و سبز برای چیزهایی که شمارا به هیجان می‌آورند.
شکلات‌ها را داخل یک کیسه بریزید. به‌نوبت و تصادفی یک شکلات از کیسه بیرون بیاورید و با توجه به رنگ شکلات، درباره موضوع موردنظر صحبت کنید

4. حدس بزن چیه

بازی خانگی جذاب و سرگرم کننده حدس بزن چیه

این بازی دو نفره خانگی یکی از جذاب ترین بازی ها برای کودکان می باشد، به‌نوبت چشم‌های یکدیگر را ببندید و از کسی که چشم‌هایش بسته است بخواهید با لمس اشیایی که شما انتخاب می‌کنید نام آن‌ها را بگوید.
ماهی یخ‌زده، صابون، خیار شور و… از هر چیزی که به نظرتان جالب است می‌توانید برای این بازی استفاده کنید.

5. دروغ یا حقیقت

بازی راست و دروغ

این بازی به این شکل است که ابتدا افرادی که قرار است در بازی شرکت کنند به‌صورت دایره‌وار در کنار هم می‌نشینند و هر نفر شرکت‌کننده درباره‌ی خودش دو حقیقت و یک دروغ را در نظر می‌گیرد.
نفر اول شرکت‌کننده دو حقیقت و یک دروغ را در مورد خودش می‌گوید و حالا فردی که سمت راست او نشسته باید حدس بزند که کدام‌یک از حرف‌های او دروغ است. اگر درست حدس بزند و جواب درست را بگوید آن شخص بازی را ادامه خواهد داد و اگر جوابش اشتباه باشد از بازی حذف می‌گردد.
کسی برنده نهایی در این بازی است که تا آخر دایره بماند.

6. بله و نه معکوس

بازی با کلمات

بازی دو نفره خانگی جالب و هیچان انگیز دیگری که علاوه بر شادی و نشاطی که ایجاد می‌کند.
البته این بازی به تمرکز بالا هم نیاز دارد بازی بله-نه است.
در این بازی کسی را به‌عنوان سؤال‌کننده انتخاب می‌کنند و نفر دیگری هم باید به سؤال‌های او جواب دهد به این صورت که به سؤالات واضحی که پرسیده می‌شود بجای جواب بله نه بگوید و بالعکس.

در این بازی باید از قبل سؤال‌های زیادی مطرح‌شده تا شخص سؤال‌کننده بتواند سؤال‌ها را بدون مکث و پی‌درپی بپرسد و باعث شود که ذهن شخص مورد سؤال شده را درگیر کند برای اینکه تمرکزش را پایین بیاورد. در این بازی کسی برنده است که بتواند تمرکز خود را حفظ کند و به سؤال زیادی پاسخ دهد

7. اسم بازی

بیش از 50 بازی دو نفره خانگی جذاب و سرگرم‌کننده فوق‌العاده پرهیجان

نفر اول جمع، اسمی را می‌گوید و نفر بعدی با آخرین حرف اسم قبلی، اسم جدیدی می‌گوید. قانون بازی هم این است که هرکسی بیش‌ازحد مکث کند می‌سوزد. نفر آخری که در بازی می‌ماند سلطان می‌شود و دور بعد با اسمی که او می‌گوید شروع می‌شود.

ازآنجایی‌که این بازی به درد جمع‌های خیلی عمومی‌تر می‌خورد، بسته به هر جمعی که در آن هستید می‌توانید یک بازی تخصصی‌تر هم راه بیندازید؛ مثلاً اگر در جمع عشق فوتبالی‌ها هستید، می‌توانید بازی را در ژانر اسم بازیکن‌های فوتبال یا در بین جماعت سینما دوست با اسم بازیگرها پیش ببرید.

8. تا حالا نشده…

معرفی بهترین بازی های خانگی دو تا چند نفره

اگر با صحبت درباره گذشته‌تان مشکلی ندارید، این بازیِ ساده و بی‌دردسر را امتحان کنید. می‌توانید قوانین دلخواهتان را برای بازی تعیین کنید. هردوی شما باید دست‌ها را با انگشتان باز بالا نگه‌دارید. هریک از شما به‌نوبت در مورد کارهایی که هرگز انجام نداده‌اید صحبت کنید.

می‌توانید با جملاتی مثل «من تا حالا دزدی نکردم» یا «من تا حالا قایمکی گوشی همسرم رو چک نکردم» بازی را شروع کنید. هرکس به‌نوبت یک جمله می‌گوید. اگر طرف مقابل هم کار گفته‌شده را انجام نداده بود، باید یک انگشت خود را پایین بیاورد. درنهایت، کسی که انگشت بیشتری بالا داشته باشد برنده است.

9. کارائوکه

بازی های خانگی پرهیجان

چند آهنگ کارائوکه (آهنگ بی‌کلام یک ترانه) دانلود کنید و بازی را شروع کنید. شما باید همراه با پخش آهنگ، ترانۀ مربوط به آن را با صدای بلند بخوانید. اگر از آواز و موسیقی سررشته‌دارید، هنرتان را نشان دهید. دست‌پاچه شدن شما یا رقیبتان هنگام فراموش کردن متن ترانه یا تپق زدن شما، این بازیِ جذاب را جذاب‌تر می‌کند.

10. گل‌یاپوچ

معرفی بیش از 50 بازی دو نفره خانگی جذاب و سرگرم‌کننده فوق‌العاده پرهیجان

سنتی‌ترین شیوه بازی دو نفره خانگی گل یا پوچ این است که شیء کوچکی را که معمولاً یک‌تکه کاغذ مچاله شده است، در مشتتان قایم کنید و طرف مقابل حدس بزند گل در کدام دست شماست. اگر درست بگویید گل جابجا می‌شود و امتیاز به شما می‌رسد. بازی به همین ترتیب ادامه پیدا می‌کند تا یک‌طرف به امتیازی که باهم قرار گذاشته‌اید، برسد. هیجان بازی وقتی بالاتر می‌رود که تعداد شرکت‌کننده‌ها بیشتر و گروهی باشد.

البته این بازی بسیار مناسب برای انجام دادن به صورت چند نفره و گروهی می باشد به صورتی که اگر در گروهتان یک‌تر و فرز داشته باشید که بتواند در جابجایی گل بین اعضای گروهش تبحر داشته باشد، بازی حسابی جذاب می‌شود.
کسی که بتواند در یک‌چشم به هم زدن خالی بازی کند و رقیب بیچاره را در کف بگذارد. می‌توانید برای یک‌ضرب گفتن در اولین حدس هم امتیاز ویژه بگذارید تا ریسک بازی بالا برود.

۱۱- نخند

بازی های دو تا چند نفره خانوادگی

در ابتدا افراد به‌صورت میزگردی می‌نشینند و هر فرد شرکت‌کننده به‌نوبت، باید به فردی که در کنار دستش نشسته به‌صورت او نگاه کند و او را با اداواطوار بخنداند و اگر آن شخص بخندد بازی را می‌بازد و کسی در این بازی برنده تلقی می‌شود که در طول بازی حتی لبخند هم نزند این بازی اگرچه ساده است اما با انجام دادن آن شاید یکدل سیر بخندید پس به امتحانش می‌ارزد.

12. پانتومیم

بیش از 50 بازی دو نفره خانگی جذاب و سرگرم‌کننده فوق‌العاده پرهیجان

پانتومیم یک بازی یخ‌شکن. حتی اگر جماعتی غریبه هم دورهم باشید، باز جواب می‌دهد. هرچند نفر که هستید، باید به دو گروه تقسیم شوید. انصاف داشته باشید و آن‌هایی را که بلدند دست‌وپاهایشان را خوب تکان بدهند و از بازیگری سررشته‌دارند یا لااقل برای یک‌بار هم که شده سکانس پانتومیم «درباره الی …» را خوب دیده‌اند، به عدالت در گروه‌ها تقسیم کنید.

بعد از یارکشی، یکی از گروه‌ها، یک نفر از گروه حریف را انتخاب و کلمه موردنظرش را به او می‌گوید تا او با یک پانتومیم، با لال‌بازی به اعضای گروه خودش بفهماند، گروه اول چه کلمه‌ای را انتخاب کرده‌اند. فقط عنایت داشته باشید که کلماتی را انتخاب کنید که بشود با ایماواشاره، بازیشان کرد.
باور کنید نمایش کلماتی مثل دسترسی محلی، ستاد، رقت‌انگیز یا فرتوت به همین سادگی‌ها نیست. یک تایمر هم دم دستتان باشد تا هر گروه فرصت معینی برای حدس زدن داشته باشند.

13. مسابقه آشپزی

مسابقه آشپزی

محل انجام این بازی دو نفره خانگی آشپزخانه است. شما و همراهتان بر سر پختن شیرینی یا غذایی که موردعلاقه‌تان است رقابت خواهید کرد.
هرکدام از حریفان در یک قسمت از آشپزخانه مشغول آماده کردن غذای موردنظر می‌شوند. در پایان، کسی برنده است که غذای لذیذتری آماده کرده باشد.

14. کدام رو انتخاب می‌کردی

بیش از 50 بازی دو نفره خانگی جذاب و سرگرم‌کننده فوق‌العاده پرهیجان

در این بازی دو نفره خانگی شما و حریفتان یکدیگر را بر سر دوراهی‌های دشوار قرار می‌دهید و از واکنش‌های یکدیگر وانتخاب‌ها در موقعیت‌های بحرانی باخبر می‌شوید.
هرکدام از بازیکنان ناچارند در پاسخ به سؤال «کدام رو انتخاب می‌کردی؟» یک گزینه را انتخاب کنند، سعی کنید با سؤال درباره موضوعات مختلف و متنوع و عجیب، بازی را جذاب‌تر کنید.

15. مشاعره

بازی مشاعره برای شب نشینی های خانوادگی

چند فقره پایه شعر و شاعری در جمع لازم است که سواد و حافظه شعری داشته باشند تا بساط مشاعره جور شود و بازی راه بیفتد.
قاعده‌اش هم که دیگر ساده است؛ با حرف آخر بیتی که نفر قبلی می‌خواند، بعدی یک بیت دیگر را شروع می‌کند؛ «الف» بده. جرزنی هم ممنوع است که کسی شعر تکراری بخواند یا مثلاً دو مصراع بی‌ربط را به هم بچسباند.

بدیهی است که همه شعرها را هم باید از بر بخوانید و مکث زیادی شمارا می‌سوزاند و به ورطه آدم‌هایی می‌کشد که از شعر و شاعری چیز زیادی نمی‌دانند و به شما به مثابه دو دیوان شعر صوتی اتوماتیک نگاه می‌کنند.
تجربه ثابت کرده مشاعره نشستن کی اندازه مدل درازکش آن لطف و کیف ندارد. یک‌کمی شعرشناسی هم لازم است تا آخرین ترانه‌های آلبوم جدید احسان خواجه امیری را به‌جای شعر بهتان غالب نکنند.
یکی از کلک‌های رایج در بازی هم این است که بیت‌هایی را حفظ کنید که آخر آن‌ها به حرف‌های سختی مثل «ز» ختم شود!

16. جمله‌سازی

بیش از 50 بازی دو نفره خانگی جذاب و سرگرم‌کننده فوق‌العاده پرهیجان

بازی به ارث رسیده از دوران مشقت کلاس دوم ابتدایی. شکل ساده‌اش این است که نفر اول سه تا کلمه به دومی بگوید تا با آن‌ها جمله با ربطی بسازد. این چرخه می‌تواند به ترتیب تا نفر آخر ادامه پیدا کند تا هرکسی که نتوانست جمله معناداری رو کند یا زیادی طول کشید تا جملاتش را قطار کند، از بازی برود بیرون.

اگر بخواهید بازی را سخت‌تر و جذاب‌تر کنید می‌توانید با اهمان سه کلمه شروع کنید، بعد نفری که جمله را می‌سازد، یک کلمه به نفر بعدی بدهد تا در ادامه همان جمله، جمله جدیدی بسازد. احتمال شکل‌گیری جملات بی‌معنا اینجا بیشتر می‌شود که تا جایی که فانتزی ادبیات تحمل می‌کند، شما هم باید صبور باشید وگرنه نفر گوینده باید به سمت سکوهای تماشاگرها هدایت شود.

17. داستان سازی

بازی داستان بسازید و خلاق باشید

نوع پیشرفته جمله‌سازی، بیشتر سرگرمی آدم‌هایی است که فیلم و داستان را با جدیت بیشتری دنبال می‌کنند. منطق بازی ازاین‌قرار است که نفر اول یک جمله می‌گوید که کشش و ظرفیت ادامه‌دار شدن را دارد. نفر بعدی یک جمله با ربط به آن می‌گوید و همین داستان همین‌طوری دست‌به‌دست می‌شود.

شرط ادامه بازی، هوشمندی در به‌کارگیری جملاتی است که بتوان داستان را با آن‌ها ادامه داد و در ادامه منطقی جمله قبلی باشد.
دیده‌شده که این بازی در بین اعضای یک اتوبوس از تهران تا خرم‌آباد جواب داده و از دل آن‌ها داستان‌های شیرینی درآمده که حتی اعضای ادبیات فهم اتوبوس هم از درک خلق چنین داستان جذابی انگشت‌به‌دهان مانده‌اند.

18. بداهه‌پردازی

بیش از 50 بازی دو نفره خانگی جذاب و سرگرم‌کننده فوق‌العاده پرهیجان

این بازی دو نفره خانگی در واقع نوعی تمرین نمایش یا نمایشنامه خوانی. آن‌هایی که تماشاچی حرفه‌ای و پایه ثابت تئاتر هستند، منطق بازی را بهتر درک می‌کنند. ابتدا کسی که کمی از منطق قصه‌پردازی و شخصیت‌پردازی‌های داستان‌ها و فیلم سر درمی‌آورد، یک موقعیت اولیه می‌گذارد.
مثلاً می‌گوید این اولین باری است که به خانه فرهاد و همسرش آمده‌ایم و می‌خواهیم سر دربیاوریم چقدر پول‌وپله در دست‌وبالشان است.

هرکسی نقشی را به عهده می‌گیرد و بازی را با دیالوگ‌هایی که به پیشبرد قصه کمک می‌کند، پیش می‌برد. این بازی می‌تواند تا ابداً ادامه داشته باشد، فقط باید حواستان را خوب جمع کنید که کار به‌جاهای خطرناکی مثل لو دادن رازها یا دعوا بر سر پول‌هایی که اصلاً وجود خارجی دارد، نکشد.

بازی‌های دونفره خانگی که به صفحه بازی، کارت یا… نیاز دارند

19. اسم فامیل

بیش از 50 بازی دو نفره خانگی جذاب و سرگرم‌کننده فوق‌العاده پرهیجان

کلاسیک‌ترین بازی جمعی مکتوب از زمان مادها تابه‌حال! تعداد نفرات بازی نامحدود است. فقط به قلم و کاغذ نیاز دارید تا صفحه را برای اسم، فامیل، شهر، کشور، غذا، اشیا و … ستون‌بندی کنید.
به‌نوبت هرکسی یک حرف را اعلام می‌کند و خودش و بقیه شروع می‌کنند کلمه‌های مرتبطی را که با آن حرف خاص شروع می‌شود، زیرستون‌ها می‌نویسند. حضور ذهن و سرعت عمل برگ خریدهای برتری در این بازی هستند.

اولین نفری که تمام ستون‌ها را پر کرد، برگه‌اش را بالا می‌گیرد و «استوپ» کشیده و بلندی می‌گوید و شروع می‌کند به کولی‌بازی که «اصغر ننویس، من استوپ گفتم!». شیوه امتیازدهی هم این شکلی است که به جواب‌های صحیح ۵ امتیاز تعلق می‌گیرد و اگر کسی برای یکی از ستون‌ها اسمی منحصربه‌فرد را نوشته باشد که بقیه آن را خالی گذاشته باشند، ۱۰ امتیاز نوش جان می‌کند.

فقط عنایت داشته باشید باگذشت هزار سال از تاریخچه بازی، به کار بردن ژله پلاستیکی برای اشیا و ریواس پلو برای غذا نه‌تنها امتیاز مثبت ندارد، بلکه این قرون‌وسطایی‌ها را باید با امتیاز منفی جریمه کرد.

این قالب، سنتی‌ترین شکل برگزاری بازی است اما اگر می‌خواهید کمی هیجان و اطلاعات به‌روزتر را قاتى بازی کنید، می‌توانید بازی را مثلاً در ژانر سینما برگزار کنید و سرستون‌هایتان را اسم فیلم، کارگردان، بازیگر و … بگذارید. اسم‌فامیل سرعتی هم یکی از آپشن های موجود است.

20. نقطه‌بازی

بیش از 50 بازی دو نفره خانگی جذاب و سرگرم‌کننده فوق‌العاده پرهیجان

یک بازی دو نفره خانگی البته مدرسه ای!! همه ما میدانیم این بازی مخصوص زنگ‌هایی که جناب یا خانم معلم مریض شده بود و سر کلاس نمی‌آمد بود.
یک نفر باید زمین‌بازی را مربعی نقطه باران کند. بعد چند نفر که ترجیحاً کمتر باشند و مقادیر زیادی حوصله داشته باشند، بازی را شروع کنند. هرکسی سعی می‌کند با خط‌هایی که به‌نوبت می‌کشد، یکی از چهارخانه‌ها را مال خودش کند و هر خانه‌ای را که کامل کرد، باافتخار اولین حرف اسم خودش را توی آن خانه بنویسد.

کسی که یک‌خانه را تصاحب می‌کند، جایزه دارد که یک خط دیگر هم بکشد که اگر شانسش خوب باشد و خط قبلی را با زرنگی کشیده باشد، می‌تواند یک‌خانه دیگر را برای خودش کند و حریف را زجرکش. آخر بازی که زمین‌بازی حسابی شلوغ شد و دیگر نمی‌شد به خط‌ها اضافه کرد، هر کس تعداد خانه‌های خودش را می‌شمارد. طبعاً کسی که واحدهای بیشتری دارد، خوشبخت‌تر است.

21. حدس بزن!

بیش از 50 بازی دو نفره خانگی جذاب و سرگرم‌کننده فوق‌العاده پرهیجان

با چند قطعه کاغذ و خودکار و بیشتر از چند نفر به‌راحتی می‌توانید این بازی را انجام دهید. به این صورت که یک نفر را انتخاب می‌کنید و او را به بیرون از اتاق می‌فرستید. سپس با بقیه تصمیم می‌گیرید، نام یک شخص تخیلی یا حقیقی یا نام یک کارتون یا فیلم را انتخاب می‌کنید و آن را روی یک قطعه کاغذ می‌نویسید. سپس آن بازیکنی را که برای شروع انتخاب کرده‌اید صدا می‌کنید تا بیاید و رو‌به‌رویان بنشیند و شما آن کاغذ را به پیشانی‌اش می‌چسبانید. سپس باید از او بخواهید تا نامی را که روزی کاغذ نوشته‌شده حدس بزند.

شما می‌توانید برای جذاب‌تر شدن این بازی زمان و تعداد سؤال‌ها را محدود کنید. مثلاً تعداد ۳۰ سؤال در ۱۵ دقیقه. شما می‌توانید برای بازیکنانی که نمی‌توانند درست حدس بزنند،‌ مجازات تعیین کنید و به برنده‌ها پاداش دهید. هرچقدر نام‌هایی انتخاب کنید که کمتر عجیب‌وغریب باشند از عواقب احتمالی بعد از بازی در امان خواهید بود!

22. چشمک مرگ

بازی خانگی دو تا چندنفره چشمک مرگ

هر تعدادی که در بازی شرکت کنند به همان اندازه هم باید کارت سفید در اختیار داشته باشند روی دو کارت کلمه کارآگاه و قاتل را می‌نویسند و روی بقیه کلمه کارگاه نوشته می‌شود و بعد به هر شرکت‌کننده در بازی به‌طور تصادف یک کارت می‌دهند فردی که کارت قاتل نصیب او شده به‌صورت مخفیانه به بقیه چشمک میزند و دریافت‌کننده‌ی این چشمک‌ها درواقع قربانی قاتل شده می‌میرند و اما کارگاه، کسی که کارت کارگاه را دارد باید قاتل را پیدا کند و زمانی که کارگاه قاتل را پیدا کند، قاتل قبلی کارگاه می‌شود و کارت‌ها بازهم به‌صورت کاملاً تصادفی در بین بازیکنان پخش می‌شود و دوباره بازی جریان پیدا می‌کند.

23. مار و پله

سرگرمی درخانه با بازی جذاب مار و پله

مار و پله هم یکی دیگر از بازی های دو نفره خانگی جالب و هیجان‌انگیز است که به‌صورت دسته‌جمعی انجام می‌شود و زیاد بودن تعداد افراد شرکت‌کننده مشکلی را در بازی به وجود نمی‌آورد. همه شما این بازی را حتماً در دوران کودکی حتی برای یک‌بار هم شده انجام داده‌اید.

بازی که فقط به مهره‌هایی بارنگ‌های متفاوت نیاز دارد و یک عدد تاس و یک صفحه طراحی‌شده با شماره‌ها و شکل‌هایی از چند مار بازی به این صورت است که هر نفر با رعایت نوبت خود تاس را می‌اندازد و هر عددی که آمد به تعداد همان، خانه‌ها را طی می‌کند و اگر در خانه‌ای قرار گرفت که دهان مار هست باید به خانه‌ای که دم همان مار است برگردد و اگر به پایین نردبانی رسید باید به خانه برود که بالای نردبان به آن می‌رسد. در ضمن هر کس بتواند موقع انداختن تاس شش بیاورد مجدداً می‌تواند تاس را بیندازد.

24. دوز (ایکس – او)

بازی ایرانی دوز یا ایکس دو

به قول فرنگی‌ها «ایکس – او»؛ یک بازی دو نفره خانگی که فقط یک کاغذ و قلم لازم دارد. در کلاسیک‌ترین شکل ماجرا، در یک صفحه جدولی ۳ در ۳ می‌کشید و هر یک از طرفین یکی از علامت‌های ضربدر یا دایره را برای خودشان انتخاب و تلاش می‌کنند یکی از ردیف‌های افقی، عمودی یا قطری را از آن خودشان کنند.

سه مستطیل تودرتو بکشید و با چهار خط قطری گوشه‌هایش را به هم وصل کنید. وسط اضلاع هم باید به هم وصل شوند. دو رقیب این بار به‌جای خودکار، باید نخود و لوبیا به‌عنوان مهره دستشان بگیرند تا به‌نوبت روی زمین‌بازی بگذارند و بالاخره یکی بتواند مهره‌هایش را روی یک خط کنار هم به‌صف کند. هرکسی بتواند این کار را انجام بدهد، نوبت بعدی به‌عنوان جایزه با اوست.

25. شاه، دزد، وزیر

بازی خانگی شاه دزد وزیر

بازی برای ادب کردن مجرم‌ها. این بازی معمولاً با چهار نفر انجام می‌شود. ابتدا تکه‌های هم‌شکل و کوچکی از کاغذ تهیه می‌شود و روی هرکدام کلمات شاه، وزیر، جلاد و دزد نوشته می‌شود. کاغذها به شکل یکسان تا می‌شود تاکسی از داخل آن خبردار نشود. بعد هر یک از بازیکنان کاغذی را برمی‌دارند. وقتی همه کاغذها را برداشتند و از سمت خودشان خبردار شدند، شاه رو به دیگران می‌گوید: «وزیر من کیست؟» اینجا وزیر با نشان دادن کاغذ، خودش را به شاه معرفی می‌کند. شاه می‌گوید: «دزد را از میان این دو پیدا کن.»

صحنه حساس و خانمان‌برانداز بازی اینجاست. بالاخره وزیر یک نفر را به‌عنوان دزد معرفی می‌کند که دو حالت دارد؛ اگر حدس وزیر درست بود که شاه فرمان شکنجه‌ای را به جلاد صادر می‌کند و جلاد هم دزد بخت‌برگشته را شکنجه می‌کند اما اگر حدس وزیر اشتباه بود و جلاد را اشتباهاً به‌جای دزد معرفی کرده بود معمولاً بلافاصله پس از حدس وزیر و معرفی او، می‌گوید «به جلاد توهین کردی؟!» و بعدش دوباره شاه شکنجه‌ای را به جلاد می‌گوید تا جلاد، وزیر بخت‌برگشته را تنبیه کند.
شکنج‌ها معمولاً دردآور است که از مشهورترین‌هایش سبیل آتشین یا به شین و پاشو است.

26. مافیا (آدمکش)

بیش از 50 بازی دو نفره خانگی جذاب و سرگرم‌کننده فوق‌العاده پرهیجان

دو گروه داریم؛ مافیا (دزد) و پلیس. اول بازی با رأی‌گیری یک نفر که می‌تواند زبان به دهان بگیرد و با ایماواشاره به رفقایش آمار ندهد، به‌عنوان حاکم یا کدخدا انتخاب می‌شود. بعد روی کارت‌هایی می‌نویسد پلیس و به ازای هر ۳ کارت یک مافیا هم می‌نویسد و می‌دهد دست اعضای بازی. حواستان باشد که اگر شما مافیا شدید، تابلو بازی درنیاورید که پلیس‌ها شمارا بکشند.
کدخدا اعلام می‌کندن که شب شده، همه می‌خوابند و چشم‌هایشان را می‌بندند. کدخدا اعلام می‌کند مافیا چشمش را باز کند. جناب مافیا بیدار می‌شود و به کدخدا حالی می‌کند که فلانی را بکش.

بعد از بسته شدن چشم مافیا، کدخدا اعلام می‌کندن صبح شده، همه بیدار می‌شوند و با توجه به اینکه چه کسی مافیاست و او را می‌کشند. دوباره شب می‌شود. این فرآیند شب و روز آن‌قدر تکرار می‌شود تا یکی از گروه‌ها ببازد. اگر همه مافیاها مردند، پلیس‌ها برده‌اند و اگر تعداد پلیس‌ها با مافیاها یکی شد، مافیاها برده‌اند. نمک بازی هم به دعوا و درگیری پلیس‌ها در انتخاب مافیاهاست.

27. مونوپولی

بیش از 50 بازی دو نفره خانگی جذاب و سرگرم‌کننده فوق‌العاده پرهیجان

مونوپولی یک بازی کارتی است. در این بازی، شما و رقیبتان سعی می‌کنید خانه‌های خاص روی صفحه بازی را تصاحب کنید. با مونوپولی می‌توانید شم اقتصادی یکدیگر را بسنجید. این بازی نسخه‌های مختلفی دارد که می‌توانید مطابق باسلیقه خود یکی از این نسخه‌ها را تهیه کنید.

28. دبلنا (دبرنا)

بیش از 50 بازی دو نفره خانگی جذاب و سرگرم‌کننده فوق‌العاده پرهیجان

هنوز کسی نمی‌داند اسم دقیقش «دبرنا» است یا «دبلنا» اما بااین‌وجود در شکل برگزاری‌اش اختلافی بین علمای فن نیست؛ هرکسی چهارتا کارت چهارخانه دارد که توی بعضی خانه‌هایش اعدادی از یکتا نوشته‌شده. کیسه سفیدی هم هست که تویش مهره‌هایی در همین بازه وجود دارند.

در هر دور از بازی، به هر کس چند کارت می‌رسد و یک نفر کیسه را دستش می‌گیرد و شروع می‌کند به هم زدن مهره‌ها. بعد مثلاً سه تا مهره را بیرون می‌کشد و عددش را می‌خواند.
اگر شماره مهره با شماره یکی از خانه‌های کسی یکی باشد، مهر به او داده می‌شود تا روی‌همان خانه بگذارد.

بقیه هم اگر این شماره را داشته باشند، باید با نخودی، لوبیایی چیزی پرش کنند. هرکسی خانه‌هایش را پر کند، این دست را برده. بعدش کیسه دست‌به‌دست می‌چرخد و همین چرخه ادامه پیدا می‌کند. همان‌طور که ملاحظه می‌فرمایید، دبلنا از معدود بازی‌هایی است که جرزنی در آن کاری را پیش نمی‌برد و همه‌چیز به شانس و اقبال شما برمی‌گردد.

به خاطر همین جماعت کثیری هستند که به اصل فلسفه بازی بودن آن شک دارند و از خودشان می‌پرسند مگر بازی بی کلک و جرزنی هم وجود دارد؟

29. بازی کش فلو

بیش از 50 بازی دو نفره خانگی جذاب و سرگرم‌کننده فوق‌العاده پرهیجان

بازی دو نفره خانگی کش فلو اصول سرمایه‌گذاریرا به شما یاد می‌دهد.
بازی روی یک صفحه با تعدادی کارت و مهره انجام می‌شود. برای حساب‌وکتاب در حین بازی احتمالاً به ماشین‌حساب و قلم و کاغذ نیاز خواهید داشت. در این بازی، باید از چرخه موشی (روزمرگی‌های زندگی) خارج شوید، از طریق سرمایه‌گذاری درآمد کسب کنید و با مدیریت هزینه‌ها و دارایی‌هایتان به ثروت برسید. هنگام اجرای سناریوهای متنوع کش فلو، مثل خرید ملک یا پرداخت وام، می‌توانید با راهبردهای رقیبِ خود در مسائل مالی بیشتر آشنا شوید و حتی برخی سیاست‌های کسب ثروت را از او یاد بگیرید.

30. بازی چکرز

بیش از 50 بازی دو نفره خانگی جذاب و سرگرم‌کننده فوق‌العاده پرهیجان

چکرز ترکیبی از بازی شطرنج و تخته‌نرد است. این بازی روی صفحه شطرنج و با مهره‌های تخته‌نرد انجام می‌شود. در این بازی، باید مهره‌ها را طوری حرکت بدهید که بتوانید در قلمرو حریف پیشروی کنید و درعین‌حال، از نفوذ او به قلمرو خودتان جلوگیری کنید.
هرکس بتواند با حذف مهره‌های حریف به‌ردیف آخر صفحه شطرنج در سمت حریف برسد شاه می‌شود.
کسی که تمام مهره‌هایش را از دست بدهد بازنده است. اگر بتوانید حرکت‌های رقیب را حدس بزنید، احتمال برنده‌شده شما زیاد است.

31. شطرنج

بیش از 50 بازی دو نفره خانگی جذاب و سرگرم‌کننده فوق‌العاده پرهیجان

شطرنج نیز بی‌شک یکی از بازی های دو نفره خانگی بسیار محبوب است. این بازی فکریِ جذاب معرف حضور همه هست. یک صفحه شطرنج و ۳۲ مهره سیاه‌وسفید چیزهایی‌اند که برای انجام این بازی به آن‌ها نیاز دارید.
اگر شطرنج بلد نیستید، دور همی‌های دونفره بهترین فرصت برای یادگیری این بازی سرگرم‌کننده است. با یک جست‌وجوی ساده در اینترنت می‌توانید قوانین این بازی را یاد بگیرید.

قیمت و خرید صفحه شطرنج چوبی

32. تخته‌نرد

بیش از 50 بازی دو نفره خانگی جذاب و سرگرم‌کننده فوق‌العاده پرهیجان

 

تخته‌نرد نه نتها یک بازی دو نفره خانگی بلکه یک بازی قدیمی بسیار جذاب است. تخته، مهره‌ها و تاس لوازم اصلی این بازی‌اند.
در این بازی، شما باید تمام مهره‌هایتان را در خانه خودی جمع کنید. سپس آن‌ها را از صفحه بازی خارج کنید. کسی که زودتر مهره‌هایش را از بازی خارج کند، برنده است.

قیمت و خرید تخته نرد خاتم کاری

33. بازی تویستر

 معرفی بیش از 50 بازی دو نفره خانگی مناسب دورهمی و شب نشینی ها دوستانه

این بازی خنده‌دار به‌‌خصوص مناسب بدن‌های انعطاف‌پذیر است. برای انجام بازی تویستر (Twister)، بازیکنان طبق قوانین بازی، روی یک صفحه بزرگ می‌ایستند. در هر دور باید دست یا پای خود را روی یکی از دایره‌های رنگی روی صفحه قرار دهند.
موقعیت دایره‌ها ممکن است باعث شود که شکل‌های عجیب غریبی با بدنتان ایجاد کنید! قسمت سرگرم‌کننده و خنده‌دار بازی همین است. کسی که هنگام حرکت زمین بخورد یا قوانین بازی را زیر پا بگذارد بازنده است. بهتر است برای بازی تویستر یک لباس راحت بپوشید.

34. بازی کاشی‌کاری یا آزول

 معرفی بیش از 50 بازی دو نفره خانگی مناسب دورهمی و شب نشینی ها دوستانه

اگر طراحی را دوست دارید، حتماً این بازی را امتحان کنید. در بازی آزول (َ Azul) شما باید با استفاده از کاشی‌های طرح درا و رنگارنگ، صفحه بازی را کاشی‌کاری کنید. این بازی ذوق هنری شمارا به چالش می‌کشاند.

35. بازی یونو

بازی فکری یونو بهترین بازی دو تا چند نفره خانگی

بازی یونو (UNO) یا متل یک بازی فکری است که با تعدادی کارت بازی انجام می‌شود. در این بازی، هر بازیکن باید کارت‌هایش را با کارتی که روی زمین قرار دارد تطبیق دهید و کارت مشابه آن کارت را روی زمین بیندازد.
هرچه تعداد کارت‌‌هایی که در دست دارید کمتر شود به برد نزدیک‌تر می‌شوید. اگر بازیکن کارت مشابه باکارت روی زمین نداشت، باید یک کارت جدید بردارد. هنگامی‌که مجبور به برداشتن کارت هستید، به خودتان مسلط باشید و عصبانی نشوید!

36. بازی اسکرابل

بازی دونفره اسکرابل برای شب نشینی و دورهمی های خانوادگی

اگر شما و همراهتان از بازی با کلمات لذت می‌برید، بازی اسکرابل یک بازی دو نفره خانگی برای دور همی‌های دونفره‌تان امتحان کنید.
اسکرابل بازی کلمه‌سازی از حروف به‌هم‌ریخته است. شما و رقیبتان باید مهره‌هایی را که حروف الفبا روی آن‌ها نوشته‌شده است روی صفحه بازی قرار دهید و کلمات معنادار بسازید و امتیاز بگیرید.

37. تیله‌بازی

بازی جذاب تیله بازی به دو روش

تیله بازی دو نسخه دارد؛ در نسخه کوچه‌ای‌اش، می‌توانید روی زمین چاله‌هایی که پنج شش تا برایش کافی است، به پهنای کف یکدست و عمق تقریبی دو – سه انگشت بافاصله‌های نیم متری از هم بکنید.
بعد تیله را در دست بگیرید و از یک نقطه شروع و به‌نوبت سعی کنید تیله خودتان را با قرار دادنش بین نوک انگشت شست و انگشت وسط به داخل یکی از گودال‌ها بیندازید. اگر افتاد، یک امتیاز به نفع شما و نوبت نفری بعدی است.

فردی که امتیاز می‌آورد در دور بعد تیله‌اش را از همان مکان چاله به سمت چاله بعدی به اهمان شیوه مخصوص باید پرت کند و اگر هم نمی‌افتاد، تیله همان‌جا که افتاده است می‌ماند تا دوباره نوبت به او برسد و دوباره تلاش کند. این بازی تا وقتی ادامه‌دار که یکی زودتر از بقیه همه چاله‌ها را طی کند یا اینکه به توافق خودتان آخری برای بازی انتخاب کنید.

این بازی مقید به تعداد افراد نیست و با هر تعداد نفری قابل‌اجراست. در نسخه خانگی، چاله‌ای در کار نیست. باید یکی از تیله‌ها را که سایز گنده‌تری دارد، بگذارید در یک‌فاصله و هرچند نفری که هستید، سعی کنید از فاصله‌ای معین با تیله خودتان به آن بزنید.

38. بازی برج هیجان یا جنگا

 معرفی بیش از 50 بازی دو نفره خانگی مناسب دورهمی و شب نشینی ها دوستانه

در بازی جِنگا (Jenga) تعدادی بلوک‌ چوبی با ترتیب مشخص روی‌هم قرار می‌گیرند. هر بازیکن باید به‌نوبت یک بلوک از بلوک‌های میانی را بدون خراب کردن کل سازه بیرون بکشد. کسی که برج را ویران می‌کند بازنده بازی است.
می‌توانید برای مراحل پایانی بازی قوانین دشوارتری تعیین کنید و به هیجان بازی بیفزایید. وقتی در حین بیرون کشیدن یک بلوک از ده‌ها بلوک روی‌هم‌رفته خدا خدا می‌کنید که برج فرونریزد، آدرنالین خونتان بالا می‌رود و هیجانی لذت‌بخش را تجربه می‌کنید.

قیمت و خرید بازی جنگا سه کاره JENGA

39. دومینو

بیش از 50 بازی دو نفره خانگی جذاب و سرگرم‌کننده فوق‌العاده پرهیجان

 

تطبیق اعداد و چیدن قطعات بازیِ فکریِ دومینو ساعت‌ها شما و مهمانتان را سرگرم ‌می‌کند. علاوه بر این، مادامی‌که دومینو فرونریخته، یک سازه زیبا مهمان دکوراسیون خانه خواهد بود.

40. فوتبال دستی

معرفی بازی های دو نفره خانگی مناسب دورهمی و شب نشینی ها دوستانه

اگر میز فوتبال دستی دارید، حتماً در دور همی‌های خود این بازی دو نفره خانگی را فراموش نکنید و ساعت ها سرگرم شوید.

41. مینی بسکتبال

 معرفی بیش از 50 بازی دو نفره خانگی مناسب دورهمی و شب نشینی ها دوستانه

قانون بازی همان قانون اصلی بسکتبال است. منتها تمام محیط بازی در یک جعبه کوچک خلاصه می‌شود که سبد بسکتبال و توپ‌ها را در خود جا داده است. کسی که در مدت‌زمان مشخص تعداد بیشتری توپ را داخل سبد بیندازد برنده است.

42. بازی کارکاسون

 معرفی بیش از 50 بازی دو نفره خانگی مناسب دورهمی و شب نشینی ها دوستانه

کارکاسون (Carcassonne) یک بازی فکری است که با تعدادی کارت و مهره انجام می‌شود. این بازی به ۲ تا ۶ نفر بازیکن نیاز دارد.
هنگامی‌که نوبت به شما می‌رسد، باید یک کارت انتخاب کنید و آن را در کنار کارت‌هایی که قبلاً روی زمین چیده بودید قرار دهید. هر کارت باید کنار کارت مشابه خود قرار بگیرد (کارت شهر کنار کارت شهر، کارت جاده کنار کارت جاده و الی‌آخر).
با ادامه بازی، شما شهر، جاده، مزرعه و کلیسا می‌سازید، آن‌ها را تصاحب می‌کنید و امتیاز می‌گیرید. اگر کارت و مهره‌های بازی کارکاسون را ندارید، می‌توانید از اپلیکیشن آن روی آی‌فون یا آی‌پد استفاده کنید. اپلیکیشن این بازی در جذابیت دست‌کمی از بازی با کارت‌های واقعی ندارد.

43. بازی یاتزی

 معرفی بازی های دو نفره خانگی مناسب دورهمی و شب نشینی ها دوستانه

بازی یاتزی (Yatzy) تعدادی تاس و یک دفترچه مخصوص برای ثبت نتایج و امتیازات است. شانس عامل اصلی برد در این رقابت است. هر بازیکن ۵ تاس دارد و در هر دور می‌تواند ۳ بار تاس بریزد. ترکیب اعداد تاس‌ها امتیاز هر دور را برای شما مشخص می‌کند.

در این بازی ۱۳ ترکیبِ مشخص برای تاس‌ها در نظر گرفته‌شده است؛ مثلاً یکی از این ۱۳ ترکیب به این صورت است: زمانی که ۳ تا از تاس‌هایتان یک عدد را نشان بدهد، امتیاز شما برابر با مجموع اعداد تمام تاس‌هاست و شما می‌توانید این امتیاز را در خانه مربوط به آن ترکیب در دفتر امتیازات خود ثبت کنید. درنهایت، بازیکنی که مجموع امتیازات او بیشتر از دیگری است برنده خواهد شد.

44. بازی پاندمیک

 معرفی بیش از 50 بازی دو نفره خانگی مناسب دورهمی و شب نشینی ها دوستانه

این بازی کمی با بازی‌های قبلی تفاوت دارد. پاندمیک (Pandemic) یک بازی تیمی است. در این بازی، شما و دوستتان در یک گروه هستید و باهم رقابت نمی‌کنید. رقیب شما خود بازی است! شاید گمان کنید این بازی قابل پیش‌بینی است و هیچ هیجانی ندارد، اما این‌طور نیست و امکان اینکه هردوی شما بازی را ببازید زیاد است.

در این بازی، چند بیماری همه‌گیر در حال پیشروی در سراسر جهان است. مأموریت شما و هم‌تیمی‌تان نجات جهان از شر این بیماری‌هاست. این بازی یک بازی بسیار خلاقانه و سخت‌تر از چیزی است که تصورش را می‌کنید. صفحه این بازی برخی از شهرهای جهان را نشان می‌دهد. بازیکنان در هر مرحله می‌توانند یک حرکت مثل پیدا کردن پادتن یا جابه‌جایی بین شهرها را انجام دهند.

ماجرا به این حرکت‌‌ها ختم نمی‌شود. برخی از کارت‌های سرعت رشد بیماری را افزایش می‌دهند و نقشه‌هایتان برای نابودی ویروس‌ها را نقش بر آب می‌کنند. بهترین قسمت بازی این است که در مسیر نجات جهان تنها نیستید و یک همراه دارید.

45. بازی دجله و فرات

 معرفی بیش از 50 بازی دو نفره خانگی مناسب دورهمی و شب نشینی ها دوستانه

یک بازی جذاب که حداقل ۱ ساعت شمارا سرگرم می‌کند. بازی دجله و فرات (Tigris and Euphrates) شامل صفحه بازی، تاس و تعدادی تایل (کاشی یا قطعه مستطیلی کوچک)، مهره و کارت است. هرکدام از بازیکنان باید روی صفحه بازی تمدن خود را در کنار رودهای دجله و فرات بنا کند.

هدف بازی ایجاد تمدن‌های جدید و اتصال آن‌هاست. هر بازیکن در هر دور می‌تواند دو حرکت انجام دهد. شما می‌توانید در چهار گروه مختلف که هرکدام با یکرنگ مشخص می‌شوند، امتیاز کسب کنید. امتیاز نهایی بر اساس امتیازِ کم‌ارزش‌ترین رنگی که کسب کرده‌اید محاسبه می‌شود.

46. بازی بشکه دزد دریایی

 معرفی بیش از 50 بازی دو نفره خانگی مناسب دورهمی و شب نشینی ها دوستانه

این بازی دو نفره خانگی و سرگرم کننده یک بازی شانسی است که می‌توانید با آن شانستان را امتحان کنید! البته بازی دزد دریایی 2 الی 4 نفره است و یک بازی مهیج و مفرح برای کودک و بزرگ‌سالان است.

بازی دزد دریایی به این صورت است که ابتدا دزد دریایی را درون بشکه قرار داده و چند دور عروسک را داخل بشکه بچرخانید. سپس هر بازیکن یکی از چهار رنگ شمشیر موجود دربسته را انتخاب کرده و به‌نوبت شروع به واردکردن شمشیر به بشکه از طریق اسلات های موجود روی بشکه می‌شوند. هر یک از بازیکنان که شمشیرشان به نقطه‌ی هدف بخورد و باعث شود که دزد دریایی از بشکه به بیرون بپرد برنده یا بازنده‌ی بازی است.

قیمت و خرید بشکه دزد دریایی

47. پرتاب خامه

 معرفی بیش از 50 بازی دو نفره خانگی مناسب دورهمی و شب نشینی ها دوستانه

بازی پرتاب خامه از دیرباز تاکنون در صدر لذت‌بخش‌ترین و سرگرم‌کننده‌ترین بازی های دو نفره خانگی قرار دارد.در این بازی یک برنده و یک بازنده وجود دارد که نفر بازنده یکدست پر از خامه بر صورتش خواهد خورد!

جریان بازی ازاین‌قرار است که دو بازیکن باید چانه‌های خود را روی قسمت پشت ماسک گذاشته و پس از 3 شمارش باید به‌طور هم‌زمان شروع به ضربه زدن به دکمه‌ی قرمزی که نزدیک به هر بازیکن قرار دارد بکنند.
دستی که در وسط دستگاه قرار دارد با ضربه‌های بازیکنان به سمت مخالف دکمه‌ی زده‌شده حرکت می‌کند همچنین می‌توانید این بازی را به‌صورت ترکیبی با بازی‌های ذکرشده انجام دهید به صورتی که برنده این قسمت شروع‌کننده حرکت بازی دیگر بشد و یا طبق هر قراردادی که خودتان تعیین کرده‌اید.

48. هاورهاکی

بازی هاورهاکی خانگی

هاورهاکی کاملاً شبیه بازی ‌هاورهاکی موجود در شهربازی‌ها است. با این تفاوت که قابل‌استفاده در منزل است. هر بسته شامل یک عدد توپ است که در بیشتر سطوح مسطح شناور می‌شود و شما می‌توانید به‌راحتی آن را به هر طرف حرکت دهید و یک بازی سرگرم‌کننده با دوستان یا خانواده داشته باشید.

قیمت و خرید بازی هاورهاکی خانگی

49. راکت اسنپ کچ

 معرفی بیش از 50 بازی دو نفره خانگی مناسب دورهمی و شب نشینی ها دوستانه

بازی مهیج راکت اسنپ کچ، این بازی شامل 2 راکت به همراه 4 عدد توپ است. با قرار دادن راکت در دست و حرکت دادن آن می‌توانید توپ را پرتاب و دوباره بگیرید. دو نفر باید هرکدام یک راکت در دست داشته باشند و با باز کردن راکت و حرکت دست روبه‌جلو توپ را به‌طرف بازیکن مقابل پرتاب کرده و طرف مقابل هم باید با گرفتن توپ به‌وسیله جمع‌کردن راکت و پرتاب آن با باز کردن راکت به‌طرف مقابل بازی را ادامه و از آن لذت ببرند.

قیمت و خرید بازی Snap And Catch

سخن پایانی

امروز در کنار شما انواع بازی های دو نفره خانگی را باهم مرور کردیم. بازی‌های دونفره با دوست، همسر، خواهر و بردار یا نزدیکانتان بهترین فرصت برای لذت بردن از لحظاتی است که باهم سپری می‌کنید. در دور همی‌ها و شب نشینی های خانگی، به‌جای تماشای همیشگی تلویزیون یا پرسه‌زن در شبکه‌های اجتماعی، حتماً بازی را امتحان کنید.

بازی‌ها فکر شمارا به کار می‌اندازند و روحیه شمارا تقویت می‌کنند. مجازات کوچکی که برای فرد بازنده در نظر می‌گیرید شیرینی بازی را دوچندان می‌کند؛ مثلاً یک بستنی خوشمزه بعد از یک برد جانانه خیلی می‌چسبد! شما کدام بازی‌ها را برای دور همی‌های دونفره و خودمانی‌تان ترجیح می‌دهید؟

منابع و ماخذ:

buzzfeed
menshealth
freshlymarried

چطور،بهترین ها
خبرگزاری آنا

ترجمه، ویرایش و  بازنشر: تحریریه جهان بتس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *