سرگرمی

کاردستی حیوانات با بشقاب یکبار مصرف

آموزش تصویری ساخت کاردستی حیوانات با بشقاب یکبار مصرف

کاردستی حیوانات با بشقاب یکبار مصرف از مجموعه کاردستی هایی است که از جمله بهترین فعالیت‌های مفید آموزشی برای کودکان است که در تقویت مهارت‌های کار با دست و هماهنگی چشم و دست بسیار کاربردی است.

در راستای تقویت خلاقیت کودکان می‌توانید از وسایل ساده و ارزان‌قیمتی همچون ظروف یک‌بارمصرف استفاده کرده تا کودکان هرچه به ذهنشان می‌رسد با آن‌ها بسازند درنتیجه هم خلاقیت و قوه تخیل و تمرکز آن‌ها بسیار تقویت‌شده و هم ساعت‌ها سرگرم یک فعالیت آموزشی لذت‌بخش خواهد بود.

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

آموزش تصویری ساخت کاردستی حیوانات با بشقاب یکبار مصرف

از بشقاب‌های یک‌بارمصرف می‌توان کاردستی‌های مختلفی درست کرد که به افزایش خلاقیت و قوه‌ی تخیل کودک کمک کند. کافی است کمی خلاق باشید تا ایده‌های مختلفی به ذهنتان برسد. یکی از این ایده‌های خیلی ساده کاردستی‌هایی است که ما در این مطلب به شما آموزش خواهیم. در مطالب قبلی هم ما آموزش ساخت کاردستی حیوانات جنگل و حیوانات با چوب بستنی را آموزش داده ایم می توانید مطالعه و مورد استفاده قرار دهید.

کاردستی متحرک تولد جوجه پرنده با چوب بستنی و بشقاب

آموزش تصویری کاردستی متحرک تولد جوجه با بشقاب یکبار مصرف

در این کاردستی زیبای پرنده که فیلم نحوه درست کردن آن در قسمت ویدیوهای آموزشی نیز قرار داده‌شده است به وسایل زیر نیاز خواهید داشت:

• چوب بستنی • بشقاب یک‌بارمصرف • کاغذ رنگی قهوه‌ای یا مقوای قهوه‌ای • گواش به رنگ قهوه‌ای • قیچی • چسب • مقوای آبی پررنگ و کم‌رنگ

ابتدا همانند تصویر یک بشقاب یکبار مصرف را با قیچی از وسط نصف کنید و آن را بارنگ قهوه‌ای‌رنگ بزنید. سپس مقواهای کوچک را همانند تصویر به تکه‌های کوچک برش بزنید و بر روی بشقاب بچسبانید. بعدازاین کاربر روی مقواهای آبی طرح پرنده و تخم آن را بکشید و قیچی کنید.

بعدازاین مرحله آن را بر روی چوب بستنی بچسبانید و داخل سوراخ کوچکی که در داخل بشقاب ایجاد کرده‌اید قرار دهید . به‌این‌ترتیب یک کاردستی زیبای پرنده خواهید داشت که با حرکت دادن چوب بستنی این‌طور به نظر می‌رسد که جوجه از تخم بیرون می‌آید.

کاردستی متحرک گربه با بشقاب یکبار مصرف

آموزش تصویری ساخت کاردستی حیوانات با بشقاب یکبار مصرف

آموزش ساخت کاردستی گربه با مواد بازیافتی

این کاردستی همانند کاردستی سنجاب ساده و جذاب است. به این صورت که همانند تصویر بشقاب را رنگ کرده و چند گربه کوچک با استفاده از کاغذ رنگی برش زده و بر روی بشقاب بچسبانید.
قسمت اصلی و متحرک کاردستی این است که قسمتی از بشقاب را برش بزنید و یک گربه بزرگ‌تر که با کاغذ رنگی درست کرده‌اید را بر روی چوب بستنی بچسبانید و از قسمت برش زده حرکت دهید.

کاردستی متحرک سنجاب با بشقاب یکبار مصرف

آموزش درست کردن کاردستی با ظرف یکبار مصرف

این کاردستی را اگر بار اول به تصاویر نگاه کنید فقط یک سنجاب و درخت و چند عدد فندق خواهید درصورتی‌که در این کاردستی فندق‌ها را می‌توانید با یک خلاقیت حرکت دهید به این صورت که یک منگنه به یکی از فندق‌ها بچسبانید و سپس آهن‌ربا را از پشت بشقاب بگیرید و فندق را به سمت سنجاب حرکت دهید.

کاردستی میمون با بشقاب یکبار مصرف

آموزش تصویری ساخت کاردستی حیوانات با بشقاب یکبار مصرف

با یک بشقاب یکبار مصرف، رنگ و تعدادی مقوا به‌راحتی می‌توانید یک کاردستی میمون درست کنید. همان‌طور که در شکل می‌بینید بشقاب یکبار مصرف را به رنگ قهوه‌ای‌رنگ کنید و سپس با استفاده از مقوا صورت، دست‌ها، پاها و دم میمون را در درست کنید و درنهایت با استفاده از چسب آن‌ها را در جای خود بچسبانید.

کاردستی قورباغه مهربان با بشقاب یکبار مصرف

آموزش تصویری ساخت کاردستی حیوانات با بشقاب یکبار مصرف

درست کردن این کاردستی بسیا ساده است و در عین حال برای آموزش کودکان بسیار مفید. ابتدا دستان را بر روی کاغذ رنگی گذاشته و با دورکشی و برش آن دستان قورباغه را درست کرده و سپس بشقاب را رنگ کرده و مانند تصاویر سایر اندام را درست کرده و به بشقاب متصل کنید.

کاردستی حیوانات با بشقاب یکبار مصرف – ماهی

آموزش تصویری ساخت کاردستی حیوانات با بشقاب یکبار مصرف

در این کارستی ساده با استفاده از بشقاب یکبار مصرف و کاغذ کاپ کیک می‌توانید یک کاردستی ساده همراه کودکان درست کنید.

کاردستی لاک‌پشت با بشقاب یکبار مصرف

آموزش تصویری ساخت کاردستی حیوانات با بشقاب یکبار مصرف

تعدادی کاغذ رنگی را به شکل مربع برش بزنید. سپس بر روی بشقاب بچسبانند. همانند تصویر. سپس بدن لاک‌پشت را آماده کنید می‌توانید بر روی مقوا طرح را بکشید تا خود کودکان برش بزنند.

ساخت پرنده با بشقاب یک‌بارمصرف

آموزش تصویری ساخت کاردستی حیوانات با بشقاب یکبار مصرف

برای ساخت این کاردستی به وسایل زیر احتیاج دارید:

• بشقاب یک‌بارمصرف• رنگ • کاغذ رنگی • چسب • قیچی • چشم‌های آماده (می‌توانید خودتان آن‌ها را درست کنید.)

بشقاب یک‌بارمصرف را از وسط نصف کرده و به رنگ دلخواه رنگ‌آمیزی کنید.سپس روی آن را طرح دلخواه بکشید. خال‌خالی، راه‌راه یا زیگزاگ یا هر طرح دیگری. ما در اینجا طرح قلب را انتخاب کرده‌ایم.
اجرای بدن پرنده را روی مقوا یا کاغذ رنگی کشیده و ببرید و آن‌ها را به شکلی که در تصویر می‌بینید بچسبانید.

کاردستی جوجه با بشقاب یکبار مصرف

آموزش تصویری ساخت کاردستی حیوانات با بشقاب یکبار مصرف

درست کردن این جوجه‌های زرد بامزه که از تخمشان بیرون آمده‌اند با بشقاب یکبارمصرف و مقوا بسیار ساده و هیجان‌انگیز است. می‌توانید با ساختن این کاردستی کودک را با جوجه‌ها و پرندگان ویژگی‌های خاص و نوع به دنیا آمدنشان آشنا کنید.

کاردستی حیوانات با بشقاب یکبار مصرف – فیل

آموزش ساخت کاردستی فیل با بشقاب یکبار مصرف

برای درست کردن کاردستی فیل با بشقاب یکبار مصرف شما به مقداری رنگ، چسب و بشقاب یکبار مصرف نیاز خواهید داشت. بشقاب را همانند تصویر برش بزنید و بعد از برش زدن آن را رنگ کنید.

کاردستی زرافه با بشقاب یکبار مصرف

آموزش مرحله به مرحله ساخت کاردستی زرافه

زرافه را می‌توان به روش‌های مختلفی درست کرد این بار خلاقیت به خرج داده و با بشقاب یکبار مصرف درست کنید. همان‌طور که در تصویر نیز مشاهده می‌کنید شما به بشقاب یکبار مصرف، کاغذ رنگی و رنگ نیاز خواهید داشت. مراحل درست کردن این کاردستی در تصویر مشخص‌شده است.

کاردستی بوقلمون با بشقاب یکبار مصرف

آموزش تصویری ساخت کاردستی حیوانات با بشقاب یکبار مصرف

برای درست کردن بوقلمون نیار به دوعت پشقاب یکبار مصرف با دوسایر متفاوت داشته بشقاب بزرگتر را به عنوان بدن و پشقاب کوچکتر یا همان پیش دستی کاغذی را به عنوان سر بوقلمون استفاده کرد و رنگ آمیزی کنید.

همانند تصویر پاها و نوک و چشم ها را برش زده و بچسبانید. در انتها با استفاده از غاکغذ های رنگی دم حیوان را درست کرده و بچسبانید

کاردستی حیوانات با بشقاب یکبار مصرف – پنگوئن

آموزش تصویری ساخت کاردستی حیوانات با بشقاب یکبار مصرف

کاردستی پنگوئن بسیار ساده است با همکاری کودک خود همانند تصاویر برش زدن را شرع کنید.
سپس دست و پل ها و سر پنگوئن را زنگ آمیزی کرده و به یکدیگر بچسبانید تا پنگوئن شما آماده شود.

کاردستی طاووس با بشقاب یکبار مصرف

آموزش تصویری گام به گام ساخت کاردستی با ظرف یکبار مصرف

بشقاب یک‌بارمصرف را از وسط نصف کنید و سپس مقداری رنگ در اختیار کودکان قرار دهید تا با استفاده از قلم‌مو انگشتان خود پرها و نقاط موجود بر روی پرهای طاووس را رنگ‌آمیزی کند. خود طاووس را نیز می‌توانید با استفاده از مقوا درست کنید.

کاردستی ساده مرغ با بشقاب یکبار مصرف

آموزش درست کردن کاردستی مرغ با ظورف یکبار مصرف

این کاردستی بسیار ساده است و کافی است یک بشقاب یکبار مصرف را از وسط نصف کنید و سپس با استفاده از کاغذ رنگی و مقوا منقار و تاج مرغ را برش زده و در جای خود بچسبانید.

این کاردستی برای کودکان کوچیک‌ تر نیز قابل‌اجراست و می‌توانید بعد از برش زدن چسباندن بقیه قسمت‌ها را به کودکان واگذار کنید تا انجام دهند… و یا اگر کودک بزرگ‌تر باشد برش زدن با قیچی را به عهده خود کودکان قرار دهید.

کاردستی خرس قطبی با پنبه و بشقاب یکبار مصرف

آموزش تصویری ساخت کاردستی حیوانات با بشقاب یکبار مصرف

همان‌طور که در تصویر می‌بینید با استفاده از کاغذ رنگی گوش‌ها و چشم‌های خرس را برش زده و بچسبانید و صورت خرس قطبی را با پنبه بپوشانید. برای دماغ خرس قطبی نیز می‌توانید از ظرف پلاستیکی دیگری استفاده کنید تا زیباتر دیده شود.

کاردستی حیوانات با بشقاب یکبار مصرف – جوجه‌تیغی

آموزش تصویری ساخت کاردستی جوجه تیغی با بشقاب یکبار مصرف

یک بشقاب یکبار مصرف را به رنگ قهوه‌ای‌رنگ کنید همانند شکل سپس آن را از وسط نصف کنید و به هم بچسبانید؛ و در آخر با استفاده از برگ تیغ‌های پشت آن را بچسبانید.

کاردستی اسب آبی با بشقاب یکبار مصرف

آموزش ساخت کاردستی کاردستی آسب آبی

برای درست کردن کاردستی اسب آبی به دوعد پشقا بیکبار مصرف هم سایز نیاز داشته روی هم قرار داده و کناره های آنها را از دوطرف همانند نمونه برش زده و سپس رنگ آمیزی کنید.
دو بشقاب یکبار مصرف را از انتها به یکدیکر بچسبانید. در انتها چشم و گوش ها و بینی را برش زده و سرجای خودشان به چسبانید.

کاردستی خلاقانه تولد جوجه با بشقاب یکبار مصرف

آموزش تصویری ساخت کاردستی حیوانات با بشقاب یکبار مصرف

در این کاردستی زیبا شما به دو عدد بشقاب یکبار مصرف، مقوا (نمد)، پر و چسب و پونیس نیاز خواهید داشت. ابتدا با بر روی نمد یا مقوا الگوی جوجه را برش بزنید.

سپس آن را بر روی بشقاب یکبار مصرف بچسبانید و به ترتیب پرها و چشم‌های جوجه را بچسبانید و در آخر بشقاب یکبار مصرف دومی را همانند تصویر از وسط برش بزنید و بر روی جوجه بچسبانید. و نصف دیگر را با پونیس بر روی نصف دیگر بچسبانید.

کاردستی اردک با بشقاب یکبار مصرف

آموزش تصویری ساخت کاردستی حیوانات با بشقاب یکبار مصرف

در این آموزش با استفاده از بشقاب یکبار مصرف یک کاردستی زیبای اردک درست خواهیم کرد. ابتدا یک بشقاب یکبار مصرف را از وسط نصف کنید و سپس با استفاده از گواش آن را رنگ کنید.

بر روی یک کاغذ رنگی زرد سر اردک و با کاغذ رنگی یا مقوای نارنجی پاها و منقار اردک را برش بزنید؛ و سپس آن‌ها را در جای خود بچسبانید.

کاردستی زنبور با بشقاب یکبار مصرف

آموزش مرحله به مرحله ساخت کاردستی زنبور با بشقاب یکبار مصرف

یک بشقاب یکبار مصرف را به رنگ زردرنگ کنید و سپس به همراه کودکان خال‌های روی زنبور را با استفاده از رنگ مشکی ایجاد کنید و در آخر با استفاده از تکه‌های کاغذ شاخک‌های زنبور را درست کرده و در جای خود بچسبانید.

کاردستی حیوانات با بشقاب یکبار مصرف – خرس قهوه ای

آموزش تصویری ساخت کاردستی حیوانات با بشقاب یکبار مصرف

درست کردن کاردستی خرس با بشقاب یکبار مصرف خیلی ساده است و باکمی کمک به کودکان آن‌ها می‌توانند از درست کردن این کاردستی لذت ببرند. ابتدا قسمتی از بشقاب را قیچی کنید و رنگ را در اختیار کودکان قرار دهید تا آن را رنگ کنند سپس با استفاده از کاغذ رنگی صورت و خرس را درست کنید و در جای خود بچسبانید.

کاردستی تمساح با بشقاب یکبار مصرف

آموزش تصویری ساخت کاردستی حیوانات با بشقاب یکبار مصرف

همان‌طور که در شکل می‌بینید یک بشقاب یکبار مصرف در اختیار کودک قرار دهید تا آن را به شکل سبزرنگ کند سپس راهنمایی کنید تا آن را از وسط نصف کند و بالای سر آن را درست کند و درنهایت با استفاده از کاغذ یا مقوا دندان‌های آن را درست کرده و بچسباند.

کاردستی هشت پا با بشقاب یکبار مصرف

آموزش مرحله به مرحله ساخت کاردستی هشت پا

بشقاب یکبار مصرف خود را رنگ آمیزی کرده و و چشم های هشت پا را برش زده و بچسبانید.
برای درست کردن پا ها از مقوا رنگی استفاده کرده و همانند تصویر آنهارا به صورت ماپیچ برش زده و بچسبانید.

منابع و معاخذ:

school118
رادیوکودک

ترجمه، ویرایش و انتشار: تحریریه جهان بتس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *