سبک زندگی

انرژی مثبت زندگی 2: کتاب خواندن لذت خلق یک تجربه متفاوت

انرژی مثبت زندگی 2: کتاب خواندن لذت خلق یک تجربه متفاوت

در سری چالش الهام‌بخش هفتگی جهان بتس، قصد داریم که با انجام کارهای کوچک، کیفیت زندگی‌مان رو بهتر کنیم. ما به‌صورت رندوم از تمام ایران، از چند خانم و آقا خواهش کردیم که این چالش‌ها را انجام بدن و نتیجه را با ما و شما به اشتراک بگذارند!

آخرین باری که توی یک کتاب خوب غرق شدید کی بود؟ یا آخرین باری که به کتابخانه، کتاب‌فروشی یا حتی مبل راحتی‌تان رفتید و بدون وقفه کتاب خواندید؟

انرژی مثبت زندگی 2: کتاب خواندن لذت خلق یک تجربه متفاوت

یک داستان بخونین یک کتاب خوب حتی چند دقیقه

چرا؟ اگر فکر می‌کنید مطالعه و چیزی خواندن چک کردن آپدیت‌های دوستانتان داخل تلگرام و اینستاگرام، وقت آن رسیده که ذهنتان با چیز بهتری مواجه بشود. مطالعه دانش و آگاهی شما و دایره لغاتتان رو افزایش می‌دهد و به شما در بهبود حافظه، مهارت‌های نوشتن و تفکر تحلیلی کمک می‌کند

واکنش افراد انتخاب‌شده ما:

انرژی مثبت زندگی 2: کتاب خواندن لذت خلق یک تجربه متفاوت

راحیل از خوزستان: در هفت سال گذشته من یک کتابم کامل نخواندم. حتی مطمئن هم نبودم که می‌خواهم این چالش رو قبول کنم یا نه ولی وقتی یکهو سرما خوردم. مجبور شدم که دو روز توی تخت بمامئچیزی که بهم هدیه داده شد، وقت آزاد بود.
تصمیم گرفتم که یکی از کتاب‌های مورد علاقه ام را دوباره به خوانم و از اینکه باز تو کتاب غرق‌شده بودم تعجب کردم. آن روز خیلی خوشحال و سربه‌هوا شدم و این حس را به تمام روابطم هم منتقل کردم. با خواندن یک کتاب چیز فوق‌العاده‌ای اتفاق افتاد. من یادم رفته بود که چه قدر از این کار لذت می‌برم.

انرژی مثبت زندگی 2: کتاب خواندن لذت خلق یک تجربه متفاوت

آزاده از تهران: من از دوران کودکی علاقه‌مند به‌ شعر و ادبیات بودم. خوب یادم می‌آید در دوران نوجوانی دفتری داشتم و برای خودم شعر می‌نوشتم. در آن زمان وقتی اشعار خودم را می‌خواندم تصور می‌کردم یک نابغه در شعر نوخواهم بود.
متأسفانه بعد از دوران دانشگاه به خاطر اشتغال در چند شرکت و بعد ازدواج این روزهای خوب و شیرین فراموش شد تا اینکه این چالش از طرف جهان بتس به من پیش نهادشد، کتاب اشعار شاملو را دوباره خواندم. بسیار لذت بردم و به یاد خاطرات گذشته افتادم.
تصمیم گرفتم نوشته های گذشته خودم را پیدا کنم، آن‌ها را برای همسر و همکارانم خواندم خیلی لذت‌بخش بود. برنامه‌ریزی کرده‌ام دوباره نوشتن را به‌صورت پیوسته و جدی از سر بگیرم!

انرژی مثبت زندگی 2: کتاب خواندن لذت خلق یک تجربه متفاوت

بهرام از شیراز: راستش من کلاً رابطه خوبی با کتاب و کتاب‌خوانی ندارم. حتی درس‌های مدرسه را هم با بی‌میلی انجام می‌دهم. البته فکر نکنید من شاگرد تنبلی هستم.من جزو سه دانش‌آموز درس خوان کلاس به‌حساب می آیم.
وقتی با این چالش آشنا شدم اولش گفتم این‌ها چه دل‌خوشی دارند. از طرفی هم کنجکاویم فشار می‌آورد که آیا واقعاً میتونه یک حس متفاوت ایجاد گند؟ آخر هفته یک کتاب از کافه بازار دانلود کردم یک رمان کوتاه حس متفاوتی برام بود خیلی با درس خواندن تفاوت داشت.

الآن چند هفته می‌گذرد چند کتاب کوتاه خواندم و مشغول گوش دادن به یک داستان بلند صوتی هستم باید اعتراف کنم تجربه متفاوتی بود.

انرژی مثبت زندگی 2: کتاب خواندن لذت خلق یک تجربه متفاوت

پریسا از لاهیجان: اینستاگرام، توییتر و تلگرام منو شدیداً تنبل کرده بود. من از هر فرصتی استفاده می‌کنم، که وقت تلف کنم. مدت‌ها بود از کتاب خواندن فراری بودم تا اینکه با این چالش بالاخره خودم را مجبور کردم که یک مدت گشت‌وگذار بیهوده در شبکه‌های اجتماعی را کنار بگذارم و کتاب موردعلاقه ام را که مدت ها در کتابخانه منتظر من بود را به خوانم، آن‌قدر لذت بردم که باورم نمی‌شد!

انرژی مثبت زندگی 2: کتاب خواندن لذت خلق یک تجربه متفاوت

زینب از نجف‌آباد: من و همسرم خیلی اهل مطالعه و تحقیق هستیم. اما با توجه به تحصیلات حوزوی که داریم، بیشتر مطالعاتمان درزمینهٔ مذهبی و معارف بود. با این چالش من و همسرم تصمیم گرفتیم یک کتاب با موضوع متفاوت به خوانیم. من کتاب آدلف را شروع به خواندم کردم و همسرم هم کتاب رمان پیرمرد و دریا.
برای هردوی ما یک تجربه خیلی متفاوت و جالب بود، به دوستانمان پیش نهاد دادیم همه باید در موضوعات مختلف مطالعه داشته باشیم برای یک زندگی بهتر.

 

خوب حالا نوبت شماست، یک کتاب در هرموضوعی که دوست دارید را بخوانید و نتیجه را به ما هم بگویید!

ایده چالش، اجرا و انتشار : گروه جهان بتس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *