سبک زندگی

انرژی مثبت زندگی 4: پختن یک غذای جدید به عشق خودتان

انرژی مثبت زندگی 4: پختن یک غذای جدید به عشق خودتان

در سری چالش الهام‌بخش هفتگی جهان بتس، قصد داریم که با انجام کارهای کوچک، کیفیت زندگی‌مان رو بهتر کنیم. ما به‌صورت رندوم از تمام ایران، از چند خانم و آقا خواهش کردیم که این چالش‌ها رو انجام بدن و نتیجه‌اش رو با ما به اشتراک بگذارند.

پختن یک غذای جدید بهتره که تا الان نخورده باشید هم یک چالشه، چون معمولاً ما از تهیه و درست کردن غذاهای جدید طفره میریم، به‌خصوص اگر داخلش پر از موادی باشد که تا حالا زیاد مصرف نمی‌کردیم!

انرژی مثبت زندگی 4: پختن یک غذای جدید به عشق خودتان

با پختن یک غذای جدید به خودتان حال بدین

خیلی آسان نیست که بتوانیم از روی یک دستور نوشته‌شده یک غذای جدید درست کنیم، اما با یک‌کم آمادگی می‌توانیم این کار را انجام بدیم. ما از سه تا خانیم خواستیم که این چالش رو انجام بدن.

واکنش افراد انتخاب شده ما:

انرژی مثبت زندگی 4: پختن یک غذای جدید به عشق خودتان

پروین از فریدون‌شهر: دو تا از دخترهای خواهرم، این آخر هفته به خانه ما آمدن تا بعد از مدت‌ها دوری و محدودیت همدیگر را ببینیم و دیداری تازه کنیم، برای همین زمان این چالش خیلی خوب بود. اولی که 16 ساله است، عاشق آشپزی کردنه به اسرار این دوتا وروجک با اطلاع از پختن یک غذای جدید، منو ناهار را آن‌ها تعیین کردند.
پیشنهاد پخت مرغ با عسل که آغشته به‌لیمو و سرکه بالزامیک بود و هم‌چنین پوره سیب‌زمینی با اسفناج، سیر، لیمو و پنیر پارمزان را تصویب شد و من برای اولین بازم بود که تصمیم داشتم این غذاها را درست کنم.

خوشبختانه اکثر مواد اولیه در منزل محیا بود. از دستور پخت کتاب آشپزی که از کافه بازار دانلود کردیم شروع به تهیه و پخت غذا نمودیم. درست کردنش راحت بود و همچنین غذای سالم و خوشمزه‌ای هم بود. بهترین بخش این چالش درست کردن غذا با افرادی که دوستشان داری بود که برای من خیلی لذت‌بخش و یک تجربه بی‌نظر شد.

انرژی مثبت زندگی 4: پختن یک غذای جدید به عشق خودتان

مریم از درگز: مدت‌ها بود در این فکر بودم که خوبه غیر از مراقبت از بچه‌ها و کارای خانه کار دیگری هم انجام بدهم که برایم لذت‌بخش و سرگرم‌کننده باشد. زمانی که این چالش به من پیشنهاد شد خیلی کنجکاو شدم تا بدانم انجام آنچه حسی را در بردارد. مدت‌ها بود که به دلیل مشغله بسیار آشپزی نکرده بودم و اکثر اوقات یا مهمان مادر در طبقه پایین بودیم یا آشپزخانه سر خیابان پس سعی کردم خلاق باشم.

البته با توجه به اینکه وقت حوصله خرید کردن نداشتم سعدی کرد از مواد غذایی که در خانه‌داریم نهایت استفاده را ببرم در اینستاگرام کمی جستجو کرده و دستور پخت اسپاگتی با گوجه‌فرنگی را انتخاب کردم و مشغول پخت‌وپز شدم. بعد از مدت‌ها داشتم برای خودم خانواده یک ناهار خانگی درست می‌کردم بعد از پخت و سرو غذا که جای شما خالی بسیار هم خوشمزه ازکاردرآمده بود همه راضی بودند احساس غرور می‌کردم واقعاً چالش بی‌نظیری بود.

انرژی مثبت زندگی 4: پختن یک غذای جدید به عشق خودتان

فاطمه از گرگان: من این چالش را خیلی دوست‌ داشتم، چون می‌تواند نشان بدهد که چطور آدم‌هایی که دچار نقص جسمانی هستند می‌توانند از آشپزی لذت ببرند بدون اینکه نقصشان یا اینکه آشپزخانه‌شان کوچک هست اهمیتی داشته باشد. به‌عنوان کسی که رو ویلچرِ و تنها زندگی می‌کند، آشپزخانه‌ام اندازه‌ای است که ویلچرم به‌زور می‌رود داخل، من معمولاً از بیرون غذا تهیه و در خانه سرو می‌کنم اکثراً هم کابینت‌های آشپزخانه برای انبار کردن وسایل استفاده می‌کنم.

بااین‌حال، این چالش رو باکله قبول کردم و توانستم یک غذای فوق‌العاده سالاد پاستا درست کنم. تونستم چیزهایی که می‌توانستم رو خرد و طمع دار کنم و با پاستا رو جوشاندم و بعد از درست کردن سالاد به‌عنوان وعده غذایی شام از من پذیرایی کرد بهترین قسمت این بود که فهمیدم فقط کافی بخواهم تا بتونم منم زندگی شیرین و معمولی داشته باشم.

انرژی مثبت زندگی 4: پختن یک غذای جدید به عشق خودتان

پارسا از تهران: این چالش به خانم من پیشنهادشده بود و وقتی من از سرکار برگشتم گفت که گروهی به نام جهان بتس با او تماس گرفته و پیشنهاد پختن یک غذای جدید از روی دستور پخت به انتخاب خودمان را داده و در صورت انجام نتیجه را خواسته‌اند. من از این نوع فعالیت‌ها استقبال می‌کنم به نظر من چالش مفیدی بود برخلاف چالش‌های باب شده در اینستا که همش به سمت‌وسوی منفی و خیانت موضوعاتشان.

خودم به عهده گرفتم که این چالش را روز جمعه که خانه هستم انجام بدم و خانیم را ناهار مهمان کنم با توجه به اینکه خانمم دلمه برگ مو دوست دارِد تصمیم گرفتم دلمه درست کنم اما خب برگ مو توی این فصل سخت‌گیر می‌آید با یک تقلب کوچولو از چند تا وب‌سایت آشپزی تصمیم به درست کردن دلمه گوجه‌فرنگی گرفتم و مشغول کار شدم البته خیلی جاها خانم راهنمایی کرد و کمک داد و بدادم رسید اما جمعه دونفری خوبی سپری کردیم.

انرژی مثبت زندگی 4: پختن یک غذای جدید به عشق خودتان

بهرام از نکا: من خودم آشپز یک غذاخوری در بلوار انقلاب شهرستان نکا هستم البته سرآشپزمان یک خانم بسیار سختگیر هست که پوست همه ما رو می‌کند اگر غذا بد از آب دربیاید. بگذریم من خب اکثر اوقات ناهار و شام خانه نیستم سرکارم وقتی این موضوع به رستوران ما کشیده شد من اجازه گرفتم در کنار انجام کارم برای خانه هم شام درست کنم.

من خورشت فسنجان با مرغ پختم که بچه‌ها توی خانه خیلی لذت بردند و تشکر کردند همه می‌گفتند خیلی از سایر دست‌پخت‌هایم خوشمزه‌تر شده خودم رازش را در این می‌دانم که واقعاً با عشق برای خانم و دوتا دخترهایم درست کردمشان عکسم فرستادم امیدوارم مقبول واقع بشود.

خوب حالا نوبت شماست،با درست کردن یک غذای جدید به عشق خودتان یک روز متفاوت را رقم بزنید و نتیجه را به ما هم بگویید!

ایده چالش، اجرا و انتشار: گروه جهان بتس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *