سبک زندگی, سرگرمی

لیمویی یا هندوانه‌ای مردان از خوردنش سیر نمی‌شوند؛ حقایقی در مورد سینه زنان که مردان باید بدانند

لیمویی یا هندوانه‌ای مردان از خوردنش سیر نمی‌شوند. حقایقی در مورد سینه زنان که مردان باید بدانند

علاقه مردان به سینه خانم‌ها امری انکارناپذیر است فرقی نمی کند سینه همسرشان لیمویی باشد یا به اندزه یک هندوانه بزرگ و آبدار آن ها عاشق آن هستند، در طول تاریخ بشر این علاقه به‌صورت معقول و در بسیاری از موارد به‌صورت انحرافات غیراخلاقی نمایان گردیده است؛ اما به‌راستی چرا؟ حقایقی در مورد سینه زنان وجود دارد که باید دانسته شود و پاسخی باش بر سوالاتی چون چرا معمولاً در هر آمیزشی، مردان بخش مهمی از توجهشان را صرف پستان‌‌ها می‌کنند؟ چرا این تمنا برای دیدن، لمس، نوازش و حتی مکیدن پستان زنان، در تکامل جنسی مرد برنامه‌ریزی‌شده است و برای آن بی‌قراری می‌کنند؟ و هزاران سؤال دیگر که در ذهن نه‌تنها آقایان بلکه بسیاری از خانم‌ها هم نقش بسته است.

لیمویی یا هندوانه‌ای مردان از خوردنش سیر نمی‌شوند. حقایقی در مورد سینه زنان که مردان باید بدانند

متأسفانه در بسیاری از مواد آقایان در برقراری رابطه جنسی باهمسرشان مخصوصاً مواردی که به سینه‌ها مربوط می‌شود دچار مشکل بوده و نمی‌توانند ارتباط خوبی با همسر خود و درنهایت انتقال لذت و حس صمیمیت رابطه جنسی از طریق سینه‌ها را ایجاد کنند پس بهتر است در درجه اول با آناتومی سینه بانوان به‌طور کامل آشنا شده و در مرحله بعدی حقایقی در مورد سینه زنان که طی تحقیقات علمی به‌دست‌آمده را مطالعه کرده تا در هنگام ایجاد رابطه جنسی با همسر خود بتوان طبق اصول درست هم خود را به ارضای کامل رسانده و هم به او تجربه یک رابطه جنسی و ارگاسم سینه بی‌نظیر را هدیه بدهید.
البته قبل از هر چیز کوتاه به علی علاقه مردان به سینه خانم‌ها می‌پردازیم.

ریشه‌یابی علمی دلیل علاقه مردان به سینه خانم‌ها

لیمویی یا هندوانه‌ای مردان از خوردنش سیر نمی‌شوند. حقایقی در مورد سینه زنان که مردان باید بدانند

استاد روان‌پزشکی یک دانشگاه آمریکایی Larry Young، به یک تحلیل فراگیر رسیده است. او می‌گوید توجه و جذابیت آشکار پستان‌ها برای مردان، یک حیله‌ی تکاملی است برای ایجاد دل‌بستگی در زنان.

او می‌افزاید بشر مذکر تنها پستانداری است که به سینه‌ی زنان علاقه جنسی بسیار زیادی نشان می‌دهد. دلیل‌ ابتدایی‌اش بر روی دو پا ایستادن بشر می‌باشد. اتفاقی که باعث برجسته شدن پستان زنان و در معرض دید قرار گرفتنش شده است.در ادامه، همین تغییر حالت راه رفتن و ایستادن در طی خوابیدن و آمیزش نیز به مردان فرصت داد از شیوه قدیمی جفت‌گیری گاهی فاصله بگیرد و از روبرو و بر روی‌هم خوابیدن را تجربه کند. شیوه‌ای که پستان‌ها را در معرض توجه و لمس بیشتر قرار داده است.

مردان به این نکته پی بردند که برای ترغیب زنان به تصمیم دشوار و پرهزینه حامله شدن، بهتر است هورمون‌های محبت به نوزاد را در زنان فعال سازند. در قدم اول، با زل زدن به سینه زنان و در فرصت‌های پیش‌آمده با لمس و سایر اعمال تحریک‌کننده، خود را برای زنان خواستنی سازند تا مقدمات جفت‌گیری فراهم شود. در حین آمیزش نیز با مکیدن پستان زنان و رهایی دوباره هورمون محبت اکسی توسین، زمینه‌های دل‌بستگی بیشتر را فراهم آورند.

یک تئوری دیگر می‌گوید:

علت علاقه مردان به ممه خانم ها

درواقع، دلیل این کشش به سینه، ارتباطی ست که میان مادر و بچه ازلحاظ عاطفی ایجاد می‌شود. نوزاد با مکیدن پستان، اعصابی را تحریک می‌کنند که باعث ترشح هورمونی در مغز مادر می‌شوند که جاری شدن شیر را تسهیل می‌کند.

این هورمون اکسی توسین است که فعالیت بسیار مهم‌تری دارد: ایجاد علاقه عاطفی. وقتی این هورمون در بدن مادر ترشح می‌شود، مرکز توجه او در دنیا می‌شود نوزاد. به‌علاوه اکسی توسین در همراهی با ماده‌ای دیگر به نام دوپامین در مغز، بو و صدا و حس لمسنوزاد را در مغز مادر با خاطره‌ای شیرین و پاداش‌دهنده حک می‌کند و اثری دیرپا بر مغز مادر می‌گذارد.

این‌گونه است که وقتی مردان بالغ پستان‌های زنان را نگاه یا لمسمی‌کنند، آن خاطره شیرین محبت مادری زنده می‌شود. این کلک طبیعت بوده است که از علاقه مادر و فرزندی برای ایجاد کشش جنسیهم استفاده کرده است. علاقه به پستان، نه یک انحراف جنسی، بلکه استفاده از یکی از پایه‌ای‌ترین مکانیسم‌های ایجاد علاقه عاطفی است.

آشنایی با آناتومی پستان زنان همراه با فیلم

آشنایی با آناتومی سینه زنان در زمان بارداری و شیردهی

حقایقی در مورد سینه زنان که مردان باید بدانند

هر پستان شامل این قسمت‌ها می‌شود:

1- چربی، غده‌های پستانی و مجاری داخل پستان.
غده‌های پستانی: غده‌های کوچکی برای تولید شیر مادر هستند.
مجاری: لوله‌های کوچکی برای حمل شیر به سمت نوک پستان هستند.

2- نوک پستان و هاله روی قسمت خارجی پستان.
نوک پستان: بافت دکمه مانند کوچکی در وسط پستان.
هاله: حلقه تیره دور نوک پستان.

قسمت‌های داخلی پستان: 1. غده‌های پستانی 2. مجاری شیر.
قسمت‌های خارجی پستان: 3. نوک پستان، 4. هاله

قبل از بلوغ، سینه‌ها، دارای بخش تیره‌ای به نام هاله Areola هستند، در مرکز هاله، نوک برجسته‌ای به نام Nipple وجود دارد.

در زیر Nipple، شبکه‌ای از مجاری ظریف شیر در کنار بافت چربی قرار دارند که تا زمان بلوغ نارس هستند و توسط بافت نگه‌دارنده همبند بنام Stroma حمایت می‌شوند.

وقتی دختران به سن بلوغ می‌رسند، میزان ترشح هورمون‌های زنانه (استروژن و پروژسترون) افزایش می‌یابد و سینه‌ها رشد کرده به تکامل می‌رسند.

در هنگام بلوغ Stroma تکثیر می‌شود و مجاری هدایت شیر به تکامل می‌رسند و شبکه‌ای وسیع در سینه‌ایجاد می‌شود ، همچنین در بخش درونی سینه Lobule ها به‌مانند جوانه‌ای شروع به رشد می‌نمایند. لوبولها کیسه‌های کوچکی هستند که بعد از زایمان وظیفه تولید شیر را بر عهده‌دارند. شیر تولیدشده از میلیون‌ها لوبول به سمت مجاری و درنهایت نوک سینه هدایت می‌شود.

ضمایم سینه

هر سینه از ۲۰-۱۵ بخش تشکیل‌شده است که به‌صورت پره‌های یک چرخ نوک سینه را احاطه کرده‌اند. به هرکدام از این پره‌ها، یک لوب گفته می‌شود. هر لوب دارای بخش‌های کوچک‌تری به نام لوبول است که درنهایت منتهی به یک غده کوچک شیری می‌شود که کار تولید شیر در دوران شیردهی را انجام می‌دهد.

شبکه لوبولها درنهایت به مجاری متصل شده و در نوک سینه جمع می‌شوند و در دوره شیردهی شیر را به بیرون هدایت می‌کنند. سرطان پستان اغلب در مجاری تشکیل می‌شود، بعدازآن لوبولها و در درجه سوم سایر بافت‌ها.

نوک سینه

نوک سینه در مرکز سینه قرار دارد و یک بخش رنگی دورش را احاطه کرده است که هاله نام دارد. رنگ هاله در زنان متفاوت است و همچنین در اثر تغییرات هورمونی مانند پریود ماهانه و بارداری تغییر می‌کند.

نوک سینه در برخی خانم‌ها برجسته و در برخی کمی تورفته است. هاله در دوران شیردهی با ترشح ماده‌ای چرب موجب نرم شدن نوک سینه می‌شود.

عروق خونی

هر سینه دارای شبکه‌ای از عروق خونی (سرخرگ‌ها و سیاهرگ‌ها) است که کار رسانیدن مواد غذایی و اکسیژن و خارج کردن مواد دفعی را بر عهده‌دارند.

غدد لنفاوی اطراف پستان

در کنار عروق خونی، شبکه‌ای از عروق لنفاوی در سرتاسر سینه منتشرشده است که هر چند تای آن‌ها به یک غده لنفاوی منتهی می‌شود.

غدد لنفاوی شبیه لوبیا هستند که با لمس سینه می‌توانید برخی از آن‌ها را احساس کنید. شبکه لنفاوی سینه تا زیر بغل گسترش پیداکرده است . این شبکه بخشی از سیستم درناژ بافتی است و مواد زائد، چربی اضافی، پروتئین‌ها و سلول‌های سیستم ایمنی را از طریق رگ‌های لنفی به سمت سیاهرگ‌های بزرگ قلب هدایت می‌کند و مایع داخل آن، زردرنگ است، بیشتر عروق لنفاوی پستان به زیر بغل و بخش مختصری از آن به بالای ترقوه و اطراف جناغ گسترش می‌یابد. شبکه لنفاوی در سرطان‌ها، اهمیت بسزایی دارد. چون سلول‌های سرطانی می‌توانند، از طریق آن به سایر جاهای بدن منتشر شوند.

به همین دلیل است که در سرطان‌های سینه، هنگام جراحی بخشی از غدد لنفاوی اطراف هم برداشته می‌شود تا تحت بررسی قرار گیرند ، اگر سلول‌های سرطانی در غدد لنفاوی اطراف وجود نداشته باشد، به این معناست که سرطان در مراحل اولیه است و هنوز منتشرنشده است.

بافت چربی پستان

فضای بین لوب‌های سینه را چربی احاطه کرده است. این چربی در حفظ ظاهر و قوام سینه و محافظت آن در برابر ضربات فیزیکی مؤثر است. سینه بافت عضلانی ندارد اما عضله سینه‌ای که به قفسه سینه چسبیده موجب حفظ و نگهداری آن می‌شود.

حقایقی در مورد سینه زنان که مردان باید بدانند

1. نوک سینه‌ها در رنگ‌های مختلف دیده می‌شوند

صورتی روشن، قرمز آجری، قهوه‌ای تیره: رنگ‌دانه‌های نوک سینه با پس‌زمینه نژادی و رنگ بقیه پوست او در ارتباط است. درست مثل تغییر اندازه نوک سینه هنگامی‌که بچه‌دار می‌شوید، رنگ نوک سینه هم‌تغییر می‌کند و این تغییر اغلب دائمی است. به گفته دویک این تغییرات به خاطر افزایش هورمون‌ها در دوران بارداری است.

2. نوک سینه‌ها می‌توانند لذت زیادی برایتان به ارمغان بیاورند

لیمویی یا هندوانه‌ای مردان از خوردنش سیر نمی‌شوند. حقایقی در مورد سینه زنان که مردان باید بدانند

نوک سینه‌ها یک منطقه تحریک‌پذیر برای زنان است، در مطالعه‌ای که در سال 2011 در مجله SexualMedicine منتشر شد این نکته را تائید می‌کند. محققان با استفاده از تصاویر MRI متوجه شدند زمانی که نوک سینه تحریک می‌شود منطقه لذت در مغز روشن می‌شود، همان منطقه لذتی که هنگام تحریک کلیتوریس (چوچوله) clitoris و واژن vagina در مغز روشن می‌شود.

3. سایز آن‌ها ممکن است تغییر کند و در نوسان است!

شما می‌توانید این مورد را درزمانی که زن پریود است، به‌راحتی مشاهده کنید. بنا به بنیاد ملی سلامت، سطح هورمون‌های پروژسترون و پرولاکتین زنان در حدود یک تا دو هفته پیش از قاعدگی آن‌ها افزایش می‌یابد. این امر موجب جذب بیشتر آب توسط بدن، افزایش حجم بافت پستان و غدد شیری و به‌تبع آن‌ها افزایش سایز سوتین آن‌ها می‌شود.
دکتر Leah Millheiser، پژوهشگر دانشکده‌ی پزشکی استنفورد دراین‌باره هشدار می‌دهد: «اما بسیار مراقب باشید، اگر او در این زمان پریود باشد، تحریک او می‌تواند بسیار دردناک‌تر باشد و میل جنسی او را کاهش دهد.»

4. ارگاسم پستان وجود دارد!

واقعی بودن این امر بسیار خوب است، این‌طور نیست؟ محققان دانشگاه Rutgers با استفاده از یک اسکن مغزی، دریافتند که تحریک پستان باعث فعال شدن قسمت کوچکی از میانه‌ی مغز می‌شود؛ یعنی همان قسمتی که مربوط به اعمال و رفتار جنسی است.

هنوز متقاعد نشده‌اید؟ در یک مطالعه کلاسیک از میان ٢١٣زن، حدود ٢٩٪ آن‌ها گزارش کرده‌اند که از طریق نوک پستان‌هایشان به ارگاسم رسیده‌اند. بهتر است از این روش جدید غلغلک و تحریک، از دکتر Ava Cadell، سکسولوژیست و نویسنده‌ی کتاب‌های “NeuroLoveology” و “The Power to Mindful Love & Sex” استفاده کنید.

هرسانت از پستان‌های همسرتان را ببوسید و لیس بزنید و تا آخر کار، با نوک انگشتتان به‌آرامی نوک پستان او را نوازش کنید.
دستتان را دور پستان او حلقه کنید و نوک پستان او رابین انگشت شست و انگشت اشاره‌ی خودتان بگیرید. انگشتانتان راکمی فشار دهد، نوک پستان او را به‌آرامی، کمی بالا بکشید و با نوک زبانتان آن را لیس بزنید.

دکتر ‘کیدل’ پیشنهاد می‌کند برای تحریک بیشتر او، یک‌تکه یخ دردهانتان قرار دهید.
دکتر Emily Morse، سکسولوژیست و میزبان برنامه‌ی «سکس با امیلی» می‌گوید: «بستن چشم‌های او با یک‌چشم بند باعث افزایش حساسیت او می‌شود.»

چیزی که بسیار مهم است این است که باید صبور باشید. دکتر کیدل می‌گوید اگر خوش‌شانس باشید این کار کمتر از ٢٠دقیقه زمان می‌برد؛ اما باید بدانید که بدن زنان با یکدیگر متفاوت است و زمان پاسخگویی آن‌ها هم تفاوت دارد.

بیشتر بخوانید:

استفاده از یخ به عنوان اسباب بازی جنسی و تحریک بدنی

5. ممکن است یکی از دیگری بزرگ‌تر باشد!

لیمویی یا هندوانه‌ای مردان از خوردنش سیر نمی‌شوند. حقایقی در مورد سینه زنان که مردان باید بدانند

حقایقی در مورد سینه زنان که مردان باید بدانند

دکتر Keri Peterson، متخصص اندام‌های داخلی و سلامت زنان می‌گوید: «تعجب نکنید اگر دیدید پستان‌ها باهم متقارن نیستند. در حدود یک‌چهارم از کل زنان، یکی از پستان‌ها از دیگری بزرگ‌تر است.»

دکتر ‘پترسون’ می‌گوید: «در زمان بلوغ، وظیفه پاسخ به استروژن در پستان‌ها از یکدیگر مستقل است.»
تقریباً در حدود ٦٥٪ از زنانی که عدم تقارن پستان دارند، پستان چپشان بزرگ‌تر است. یک تحقیق در ترکیه به این نتیجه رسید که طرف چپ بدن، مصونیت بیشتری در مقابل هورمون‌ها و عواملی مثل استروژن که باعث کنترل شکل و اندازه پستان می‌شود، هست.

دکتر پترسون می‌گوید: «این پدیده زمانی می‌تواند صحیح باشد که یکی از پستان‌ها به‌صورت ناگهان از دیگری بزرگ‌تر شود. اگر این‌چنین باشد، احتمالاً او نیز مانند شما متوجه این تغییرات می‌شود. احساس وجود توده، ممکن است نشانه بروز عفونت، وجود کیست یا حتی سرطان سینه باشد.»

6. تا زمانی که خودزنتان اجازه نداده آن‌ها را بر دهان نگیرید

حساسیت سینه‌ی زنان باهم متفاوت است، برخی از گاز گرفتن لذت می‌برند وعده‌ای هم از این کار بیزار هستند. خلاصه هر طور آدمی هست پس یعنی بهتر است مراقب باشید و علایق طرف مقابلتان را بشناسید، اگر نمی‌دانید این کار را آرام یا خشن انجام دهید،

7. بعضی از زنان خیلی نسبت به این ناحیه حساس نیستند

ناراحت‌کننده است ولی حقیقت دارد، بعضی از زنان نوک سینه‌ی حساسی ندارند. می‌توانید هرچقدر دوست دارید بخوریدشان ولی باعث تحریک شدن همسرتان نخواهید شد و واکنشی از او نخواهید دید.

8. آقایان تنها به یک هدف حمله نکنید!

حتماً وقتی‌که مطلب بالا را یاد می‌گیرید، دلتان می‌خواهد تا با استفاده از دانشتان، شریکتان را زیر دوشی از ترشحات نوک پستانش غرق کنید، اما یادتان باشد که تمام قسمت‌های سینه او مهم هستند.

پروفسور Debbie Herbenick، دکترای سلامت جنسی مردان و محقق سلامت جنسی در دانشگاه ایندیانا انستیتو کینزی، می‌گوید: «درواقع، نوک پستان قسمتی است که کمترین حساسیت را نسبت به لمس کردن دارد.»

محققان اتریش طی تحقیقی که از حدود ١٥٠زن به عمل آوردند در حدود ٢ تا ١٠ساعت صرف وقت به این نتیجه رسیدند که حساس‌ترین قسمت پستان در برابر تحریکات، قسمت قهوه‌ای‌رنگ اطراف نوک پستان است که در کمال تعجب نوک پستان در رده پایانی قرار گرفت.
دکتر ‘هربنیک’ می‌گوید: «روی یک قسمت متمرکز نشوید.»

9. اگر همسرتان دست شمارا سمت سینه‌اش برد فرصت را از دست ندهید

لیمویی یا هندوانه‌ای مردان از خوردنش سیر نمی‌شوند. حقایقی در مورد سینه زنان که مردان باید بدانند

اگر همسرتان بخواهد شمارا اغوا کند احتمالاً دوست دارد کمی با سینه‌های او بازی کنید و حتی بخوریدشان. کار را با سینه‌ها شروع کنید و وقتتان را با نواحی دیگر بدن تلف نکنید.

10. اندازه‌ی سینه‌ها تأثیری روی حساسیت آن ندارد

بعضی از زنان هستند که سینه‌ی صافی دارند ولی خوردن سینه‌هایشان را دوست دارند و خیلی از زنان با سینه‌های بزرگ هم هستند که خوردن سینه‌هایشان آن‌ها را تحریک نمی‌کند. خلاصه این‌که بر اساس سایز قضاوت نکنید.

11. اگر به‌طور دائم سینه‌های همسرتان را بخورید این احتمال وجود دارد که کمی شیر از آن‌ها خارج شود

این موضوع هم برای زنان بچه‌دار و هم زنانی که بچه ندارند صدق می‌کند. این اتفاق نادر است. خلاصه این‌که اگر این اتفاق افتاد تعجب نکنید.

12. بعضی از زنان با شیر شوهرشان مشکلی نداریم

لیمویی یا هندوانه‌ای مردان از خوردنش سیر نمی‌شوند. حقایقی در مورد سینه زنان که مردان باید بدانند

حقایقی در مورد سینه زنان که مردان باید بدانند

این‌یکی از آن مواردی است که برای خیلی از زنان عجیب است ولی ازنظر بعضی از خانم‌ها این کار باعث نزدیکی و صمیمیت بیشتر با همسر می‌شود. اگر شما هم به این کار تمایل دارید می‌توانید به‌طور غیرمستقیم نظر هم دیگر را بپرسید.

12. نوک سینه مغز جداگانه دارد.

اگر آن‌ها را می‌خورید ولی راست نمی‌شوند فکر نکنید که همسرتان از این کار شما لذت نمی‌برد. کنترل عصب سینه‌ها از دست خانمتان غیرقابل‌کنترل است. آن‌ها همیشه کاری که از آن‌ها انتظار می‌رود را انجام نمی‌دهند!

14. سینه‌ها را وکیوم نکنید

رفتارهای خشونت‌آمیز با سینه‌های خانم‌ها فقط باعث می‌شود تجربه‌ی دردناکی داشته باشند و این لذت‌بخش نیست…

15. تعداد کمی از زنان هستند که از ماساژ سینه لذت نمی‌برند

آموزش تصویر ماساژ جنسی سینه زنان

باورتان بشود یا نه خیلی از زنان در ناحیه‌ی سینه‌شان احساس خستگی می‌کنند، این مسئله در دوران پریود زنان پررنگ‌تر نیز می‌شود.

بیشتر بخوانید:

رسیدن به ارگاسم به وسیله ماساژ جنسی بدن و واژن

16. برای سینه‌های بزرگ ماساژ کمر و شانه‌ها حرکت خوبی قبل از لمس کردن با سینه‌ها است

بعضی از زنان سینه‌های بزرگ و سنگینی دارند که می‌تواند باعث کمردردشان شود. پس اگر می‌خواهید خانمتان ریلکس شود، ماساژ کمر بهترین کاری است که می‌توانید برای او انجام دهید.

17. زن‌ها عاشق عشق‌بازی و نوازش سینه‌ها هستند

با این کارتان به همسرتان نشان می‌دهد ید نشان می‌دهید که به بهترین شکل ممکن به او توجه می‌کنید و اهمیت می‌دهید.

18.برای زن همانند یک پزشک باشید!

دکتر ‘میلهیستر’ می‌گوید: «*اگر متوجه چیزی غیرعادی زیر لباس او شدید، حتماً او را وادار کنید تا برای معاینه به پزشک مراجعه کند، فقط برای این‌که مطمئن بشوید همه‌چیز نرمال و عادی است.»

اکثر این برآمدگی‌ها، توده‌هایی غیر سرطانی هستند که به دلیل تغییرات هورمونی به وجود می‌آیند. همانند تخمدان که احساس می‌کنید چیزی شبیه یک حبه انگور یا یک‌تکه پلاستیک در زیرپوست شما به‌آرامی حرکت می‌کند.
دکتر میلهیستر می‌گوید: «زنان باید هرسال یک‌بار یا اگر دارای زمینه خانوادگی هستند هر شش ماه یک‌بار، برای چکاب و معاینه به پزشک مراجعه کنند.»

منابع و ماخذ:

livescience ،menshealth
vanguardngr ،yourtango

کلینیک آناهید، سیمرغ

ترجمه، ویرایش و  بازنشر: تحریریه جهان بتس

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “لیمویی یا هندوانه‌ای مردان از خوردنش سیر نمی‌شوند؛ حقایقی در مورد سینه زنان که مردان باید بدانند

  1. خرس قرمز گفت:

    واقعاً کاربردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *