سبک زندگی

انرژی مثبت زندگی 1: یک ژست قدرتمندانه بگیرید

انرژی مثبت زندگی 1: یک ژست قدرتمندانه بگیرید

در سری چالش الهام‌بخش هفتگی جهان بتس، قصد داریم که با انجام کارهای کوچک، کیفیت زندگی‌مان رو بهتر کنیم. ما به‌صورت رندوم از تمام ایران، از چند خانم و آقا خواهش کردیم که این چالش‌ها را انجام بدن و نتیجه را با ما به اشتراک بگذارند!

انرژی مثبت زندگی 1: یک ژست قدرتمندانه بگیرید

نیاز دارید که اعتمادبه‌نفستان زیاد بشه؟

تحقیقات روانشناس اجتماعی، آکادمی، نشان داده که داشتن یک ژست قدرتمندان می‌تواند طرز نگاه دیگران را نسبت به ما و طرز نگاه خودمان، به خودمان را تغییر دهد.
تحقیقات ثابت کرده که این نوع ژست‌ها می‌توانند هورمون استرس یعنی کورتیزول رو کاهش داده و هورمون اعتمادبه‌نفس یعنی تستوسترون رو افزایش بدهند.

واکنش افراد انتخاب‌شده ما:

انرژی مثبت زندگی 1: یک ژست قدرتمندانه بگیرید

ماریا از اصفهان: من عاشق گرفتن این‌جور ژست‌ها شدم،من سلام بر خورشید (حالتی در یوگا) رو برای ژستم انتخاب کردم. چون یک سلام گفتن بااقتدار به خورشید را برای شروع روزی خوب انجام دادم، بااینکه ممکنه به من نخورد ولی من عاشق یوگا هستم و به‌طور منظم تمرین می‌کنم.
این چالش برای من خوبه چون دوست دارم همه زن‌ها را تشویق کنم که معبدی که در آن زندگی می‌کنند‌(بدنشان) را ستایش کنند، نشان بدهم که همه می توانند یوگا کار کنند‌. یوگا فقط برای دختران لاغر نیست. ژست قدرتمندانه خودتان رابگیرید و ببینید چه حس خوبی دارد.

انرژی مثبت زندگی 1: یک ژست قدرتمندانه بگیرید

فاطمه از تبریز: من ساعت‌ها در محل کارم جلوی کامپیوتر مشغول تایپ و خواندن هستم؛ اما وقت‌هایی هم هست که باید آماده بشوم و در جلساتی با مدیران یا همکارانم شرکت کنم، و باانرژی فکرهایم را بر روی میز آورده و عنوان کنم.
این هفته به‌جای اینکه وقت آماده شدنم را بر روی موبایلم صرف کنم، ترجیح دادم که یک ژست قدرتمندانه بگیرم.
پاها بالا، شونه ها باز، بدون قوز.  به مدت دو دقیقه. باید اعتراف کنم که وقتی برای جلسه می‌رفتم احساس شارژ بودن می‌کردم و آماده بودم که بهترین پیشنهادات و طرح ها را به تیممان ارائه بدم.

بعد از جلسه برای خودم یادداشتی نوشتم که هیشه جلوی چشمم باشد: باید بیشتر از این‌ها ژست‌های قدرتمندانه بگیرم.

انرژی مثبت زندگی 1: یک ژست قدرتمندانه بگیرید

سارا از تهران: گرفتن همچنین ژستی به نظرم مسخره و خنده‌دار بود، اما وقتی به حالت سوپرمنی داخل اداره ایستادم و همکارم پشت دوربین بود، کمتر خنده‌دار و بیشتر انگیزه‌بخش بود!
احساس قدرت و اعتمادبه‌نفسم بیشتر شده بود و حس می‌کردم که می‌توانم همه دنیا را در اختیار بگیرم. قدرت زبان بدن واقعاً خیره‌کننده است.
من این تمرین را به همه توصیه می‌کنم. این تمرین باعث شد دوباره به استفاده از حرکات بدن در موقعیت‌هایی که معمولاً من را می‌ترساند،با قدرت به جلو بروم. این کار مثل خوردن یک قرص اعتمادبه‌نفس عمل کرد (اگر واقعاً وجود داشت)!

انرژی مثبت زندگی 1: یک ژست قدرتمندانه بگیرید

یوسف از یزد: وقتی شما یک ژست می‌گیرید، معمولاً برای مدت‌زمان کوتاهی است (مثل ژست گرفتن برای عکس). من متوجه نبودم که می‌شود از ژست گرفتن برای تغییر نگرش یا رفتار استفاده کرد، اما واقعاً امکان پذیر است.
بعدازاینکه فهمیدم یک ژست قدرتمندانه می‌تواند باعث حس قدرتمند بودن شود، تمرین می‌کنم که از آن استفاده کنم. حس می‌کنید که سرکار روی چیزی گیر کردید؟ یک ژست بگیرید و تمام؛ خلاقیتتان گل می‌کند.
احساس خستگی می‌کنید؟خودتان را کش بدین یک ژست بگیرید و تمام است؛ همان لحظه انرژی‌تان میزنه بالا. من خیلی خوشحالم که این راه‌حل کوچک را یاد گرفتم.

انرژی مثبت زندگی 1: یک ژست قدرتمندانه بگیرید

بهرام از ساری: قبل از هر چیز باافتخار میگم که من یک کارگر ساده در یکی از کارخانه‌های فراوری مواد غذایی هستم.
زمانی که به من پیش نهاد گرفتن یک ژست قدرتمند شد زیاد جدی نگرفتم. یک روز که برای حضور در شیفت کاری مشغول لباس عوض کردن بودم نگاهم به آینه‌جلو صورتم افتاد و ناخودآگاه یک ژست قدرتمندانه مثل هرکول گرفتم و به خودم گفتم من بهترین کارگر این شرکت هستم.

اصلاً برای خودم باورکردنی نبود آن شیفت کاری خیلی راحت‌تر و باانگیزه‌تر از همیشه سپری شد. تصمیم گرفتم هرروز قبل شروع کار جلو آینه یک ژست بگیرم و به خودم یک جمله خوب بگم الآن که حدود سه هفته هست، این کار را انجام می‌دهم خیلی از خودم و شرایط کاری رضایتمندم، ارتباطم با همکاران و مافوقم خیلی صمیمی‌تر شده و همه از من راضی هستند،حتی توی خانه هم خانم و بچه‌ها به من می‌گویند انگار پوست انداختم. واقعاً خوش‌حالم که من گزینه انتخابی و بودم و این کار رو انجام دادم.

خوب حالا نوبت شماست، ژست قدرتمندانه خودتان رو بگیرید و نتیجه را به ما هم بگویید!

ایده چالش، اجرا و انتشار : گروه جهان بتس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *