سبک زندگی

انرژی مثبت زندگی 6: دویدن یا پیاده روی ، دوچرخه سواری تا یک کیلومتر

انرژی مثبت زندگی 6: دویدن یا پیاده‌روی ، دوچرخه سواری تا یک کیلومتر

در سری چالش الهام‌بخش هفتگی جهان بتس، قصد داریم که با انجام کارهای کوچک، کیفیت زندگی‌مان رو بهتر کنیم. ما به‌صورت رندوم از تمام ایران، از چند خانم و آقا خواهش کردیم که این چالش‌ها رو انجام بدن و نتیجه‌اش رو با ما به اشتراک بگذارند.
ورزش برای همه خوبه؛ اما همیشه پیدا کردن یک انگیزه برای تحرک داشتن راحت نیست؛ اما اگر تصمیم بگیرید به دویدن یا پیاده روی و رکاب زدن فقط یک کیلومتر در روز.

انرژی مثبت زندگی 6: دویدن یا پیاده‌روی ، دوچرخه سواری تا یک کیلومتر

یک کیلومتر دویدن یا پیاده روی و رکاب زدن

چرا؟ همه ما می‌دانیم که ورزش برای کاهش وزن و سلامت قلب خوبه؛ اما آیا میدانید که ورزش می‌تواند روحیه و انرژی‌تان رو هم زیاد کنه؟

واکنش افراد انتخاب شده ما

انرژی مثبت زندگی 6: دویدن یا پیاده‌روی ، دوچرخه سواری تا یک کیلومتر

متین از ملکان: این هفته برام یک مشکل اساسی پیشامد کرد. مثل‌اینکه باید محل زندگی‌ام رو عوض کنم و دنبال یک‌خانه جدید بگردم …استرسم خیلی زیاد بود و همش با شکلات نگرانی‌های خودم را رو آرام می‌کردم؛ اما از روز دوم تصمیم گرفتم کتانی‌های دویدن رو بپوشم و برم برای دو.

دویدن بهترین راه برای تخلیه استرس و پاک کردن ذهنم بود. میدانم که در آینده هم این کار رو ادامه می‌دهم چندروزه که هر شب قبل از خوابیدن چند دقیقه به دویدن و پیاده‌روی در پارک سر خیابان محل سکونت فعلیم می‌پردازم خداروشکر این چالش در آرامش و کاهش استرسم خیلی تأثیر داشته است.

انرژی مثبت زندگی 6: دویدن یا پیاده‌روی ، دوچرخه سواری تا یک کیلومتر

دنیا از تالش: من یک نویسنده‌ام که آزادکار می‌کنم و به خاطر همین شغلم خیلی بی‌تحرک و نشستنیِ است. من خیلی بلند نمی‌شوم و جنب‌وجوش ندارم و بدنم حتماً به این خاطر این موضوع کمی اذیت می‌شود. اتفاقی در اینترنت در مورد موضوعی ورزشی مشغول به گشت‌وگذار آنلاین مشغول بودم به با متن تبلیغاتی چالش پیاده‌روی مواجه شدم در میان سیل عظیم این چالش‌های عجیب‌وغریب که این روزه باب شده جالب‌توجه بود و به نظرم ارزش امتحان کردنش را داشت.

خوشبختانه منطقه‌ای که من داخلش زندگی می‌کنم مسیرهای طبیعی زیبایی برای پیاده‌روی دارد. برای همین امروز وقتی دخترهایم رو به مدرسه بردم، گوشی‌های هدفونم رو گذاشتم تو گوشم و این کار را انجام دادم. این پیاده‌روی روحیه و نگرشم رو برای کل روز عوض کرد. نیاز نیست به گم که می‌خواهم به این کار ادامه بدم و اینکه هر تغییری با یک شروع کوچک آغاز می‌شود.

انرژی مثبت زندگی 6: دویدن یا پیاده‌روی ، دوچرخه سواری تا یک کیلومتر

ابراهیم و ستوده از تهران: راستش من و همسرم مدت زیادی نیست که ازدواج‌کرده‌ایم همسر من یک زن پرانرژی و پرجنب‌وجوش هست همیشه در حال شوخی کردن و شیطنت کردن است و از زمانی که من از سرکار برمی‌گردم تا فردا صبح که دوباره بروم سرکار مثل دوتا بچه کوچک مشغول بازی و تفریحیم به‌طوری‌که بعضی وقت‌ها سرکار خوابم.

وقتی با این چالش آشنا شدم و به خانم پیشنهاد دادم حتی فرصت نشد ناهار رو بخوریم سریع لباس ورزشی‌هایش را پوشید و منم آماده کرد باهم رفتیم بیرون و مشغول دویدن شدید الآن یک ماه غروب‌ها دونفری باهم میریم پیاده‌روی و دوچند کیلومتری می‌دویم شوخی می‌کنم تنقلات می‌خوریدم به نظر هردومان زندگی جذاب‌تر شده.

انرژی مثبت زندگی 6: دویدن یا پیاده‌روی ، دوچرخه سواری تا یک کیلومتر

الناز و پرستو از مشهد: من پرستان دوست چندساله الناز هستم زمانی که الناز از این چالش ورزشی برام گفت هردو خیلی هیجان‌زده شدیم و تصمیم گرفتیم انجامش بدیدم؛ اما ن به‌صورت پیاده‌روی بلکه دوچرخه‌سواری. هماهنگ کردیم که جمعه صبح باهم دیگر بریم دوچرخه‌سواری. دوچرخه‌سواری برای هردو ما لذت‌بخش‌تر از همیشه بود چون هم در بیرون و دوتایی انجام دادیم البته در درجه اول چند تا پسر خیلی شیطنت کردن سر به سرما گذاشتند که اصلاً خوشایند نبود.

بعدشم ساق پای هردو تای ما به‌شدت درد گرفته بود چون تابه‌حال این‌قدر رکاب نزده بودیم بعدازاین قضیه هم چند بار دیگر باهم رفتیم دوچرخه‌سواری البته مسافت کمتر و در پارک ریحانه که دارای محل دوچرخه‌سواری برای بانوان هست هم دوستان جدید پیدا کردیم و هم با خیال راحت دوچرخه‌سواری کردیم.

انرژی مثبت زندگی 6: دویدن یا پیاده‌روی ، دوچرخه سواری تا یک کیلومتر

محمداز اسدآباد: ورزش یک امر ضروری ولی جالب برای من. اگر امکانش باشد دوست دارم دختر و پسرم هم همراهم باشند به همین خاطر همیشه سعی می‌کنم به نحوی آن‌ها را هم به ورزش کردن از هر نوعی و حداقل چند تا تمرین ساده و پیاده‌روی را انجام بدهند. چه چیزی بهتر از طی کردن یک کیلومتر با دختر ۵ ساله و پسرم 8 ساله‌ام در حال دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی هست.

البته ما همیشه در حال ورزش کردن هستیم اما این هفته را به عشق این چالش باحال جهان بتس انجام داده‌ایم. توصیه من به همه خانواده‌ها این هست که هفته‌ای دو تا سه مرتبه چند دقیقه باهم دیگر به پیاده‌روی و نرمش بپردازند..

خوب حالا نوبت شماست، با حداقل یک کیلومتر دویدن یا پیاده روی کردن هم ورزش کنید هم سرحال بشید، نتیجه را به ما هم بگویید!

ایده چالش، اجرا و انتشار : گروه جهان بتس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *