سبک زندگی

چگونگی تازه و سالم نگهداری انواع مواد غذایی در یخچال برای طولانی‌مدت

چگونگی تازه و سالم نگهداری انواع مواد غذایی در یخچال برای طولانی‌مدت

یخچال وسیله‌ای نام آشنا برای همه ماست به‌نحوی‌که وقتی نام آن را می‌شنویم ناخودآگاه در ذهن ما خوراکی‌ها و مواد غذایی تازه سالم و خوشمزه تداعی می‌گردد؛ اما در واقعیت مواد غذایی بسیاری در یخچال‌های ما فاسد و دور ریخته می‌شود و علت اصلی آن عدم آگاهی کامل درباره چگونگی تازه و سالم نگهداری انواع مواد غذایی در یخچال است.

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

چگونگی تازه و سالم نگهداری انواع مواد غذایی در یخچال برای طولانی‌مدت

برای نگهداری بهتر مواد غذایی داخل یخچال بهتر است بدانیم که بهترین شرایط قرارگیری مواد غذایی در یخچال به چه صورت است. در یخچال‌فریزر ممکن است به دلیل شرایط نگهداری و آب‌وهوا، تنظیمات دمای یخچال، نوع ظرف انتخابی مواد عمر کوتاه‌تر و بیشتری داشته باشند.
در این مطلب از مجله جهان بتس شما را با نحوه نگهداری انوع مواد غذایی در یخچال ازجمله انواع میوه و سبزیجات، گوشت،لبنیات، نان و مواد غذایی پخته‌شده آشنا می‌کنیم با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

آموزش جامع نظافت و تمیز کردن آشپزخانه و متعلقات آن

طراحی و چیدمان یک اتاق خواب ایده آل با جهان بتس

بهترین دما برای تازه و سالم نگهداری انواع مواد غذایی در یخچال

حتماً مطمئن شوید که دمای یخچال شما روی ۴۰ درجه‌ی فارنهایت (تقریباً ۵ درجه‌ی سانتی‌گراد) یا کمتر تنظیم‌شده باشد. در زمان استفاده از یخچال نباید فقط به تنظیمات کارخانه‌ای بسنده کنید. بلکه لازم است از دماسنج یخچال نیز کمک بگیرید و دمای واقعی آن را مشخص و تنظیم کنید.

هرکدام از طبقات یخچال مناسب نگهداری چه مواد غذایی هستند؟

چگونگی تازه و سالم نگهداری انواع مواد غذایی در یخچال برای طولانی‌مدت

روشهای تازه و سالم نگهداری انواع مواد غذایی در یخچال برای مدت زمان طولانی

در یخچال‌ها طبقات بالا و نزدیک به دیواره، معمولاً سردترین دما رادارند و مناسب برای نگهداری غذاهای پخته‌شده و مواد غذایی که جهت نگهداری نیاز به دمای بالا رادارند.

اگر قصد استفاده سریع از گوشت، مرغ و ماهی تمیز شده را دارید، در قسمت خنک یخچال، در ظرف درب بسته نگهداری کنید و سعی کنید در سریع‌ترین زمان، آن‌ها را مصرف کنید. در صورت تمایل استفاده از آن‌ها در درازمدت حتماً در فریزر نگهداری شوند.

طبقات پایین و نزدیک به درب یخچال، دمای پایین‌تری نسبت به سایر نقاط یخچال را دارد. مواد غذایی که امکان دارد زودتر دچار یخ‌زدگی بشود را در این قسمت نگهداری کنید. مثلاً میوه‌ای مثل هندوانه می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای نگهداری در این قسمت از یخچال باشد.

جا میوه‌ای یخچال، به منطقه معتدل یخچال‌ها معروف هست و همان‌طور که از اسم آن پیداست، محل مناسبی برای نگهداری میوه و سبزیجات است.
بهتر است در صورت کمبود فضا در یخچال، مواد غذایی که نیاز به دمای بالاتری رادارند را در این قسمت قرار ندهید…

در یخچال بهترین قسمت برای نگهداری تخم‌مرغ و بطری های آب و آبمیوه ای هستند که طی یک الی دو روز می خواهید مطرف کنید.

بهترین ظروف برای نگهداری انوع مواد غذایی در یخچال و فریزر چه نوع ظرفی است؟

چگونگی تازه و سالم نگهداری انواع مواد غذایی در یخچال برای طولانی‌مدت

بهترین ظروف نگه داری مواد غذایی ظروف در داری هستند که خوب‌روی آن فیکس شود و پس از بسته شدن اجازه ورود به هوا ندهد. ظروف شیشه‌ای با درب محکم کلاً بهترین گزینه برای دورنگه داشتن غذا از هوا هستند. همچنین ظروف پلاستیکی که دارای درب محکم هستند نیز خوب کار می‌کنند چراکه سبک بوده و در اندازه‌های متنوعی موجودند.

قیمت و خرید درپوش سیلیکونی ظروف و مواد غذایی 6 عددی

توجه داشته باشید از ظرف‌های سرامیکی استفاده نکنید به این دلیل که این ظروف دارای منافذ زیادی می‌باشند نمی‌توانند مانع ورود هوا شوند.
ترجیحاً از ظرف بزرگ‌تر از اندازه‌ی موردنیاز خود استفاده نکنید، به‌خصوص برای فریز کردن غذا، زیرا هوای داخل ظرف می‌تواند سبب خراب شدن مواد غذایی گردد.

نحوه‌ی تازه و سالم نگهداری لبنیات در یخچال

روش تازه و سالم نگه داری لبنیات در یخچال

ترفند های تازه و سالم نگهداری انواع مواد غذایی در یخچال برای مدت زمان طولانی

• هنگام خرید محصول لبنی جدید، مانند یک بطری شیر تازه، محصول قدیمی را داخل یخچال نزدیک‌تر قرار دهید تا قبل از رسیدن به تاریخ انقضا مصرف شود.

• پنیر، ماست، خامه‌ی ترش، شیر و خامه را در ظروف بسته‌بندی کارخانه‌، درون یخچال نگهداری کنید. بااین‌حال اگر شیر را به یک پارچ یا خامه‌ی ترش را به یک‌کاسه برای سرو منتقل کرده‌اید، آن‌ها را به ظروف اصلی بازنگردانید. در عوض پارچ یا کاسه را با پلاستیک محکم بپوشانید.

• پنیرهای سفت را در همان بسته‌بندی فروشگاه تا پیش از زمان استفاده نگهداری کنید. سپس آن‌ها را داخل کاغذ مومی، فویل یا پلاستیک گشاد بپیچید.

قیمت و خرید ظرف نگهدارنده ماست چی ماس

• بطری‌های پلاستیکی شیر نسبت به کارتن‌های مقوایی مقبول‌تر هستند، زیرا باکتری‌ها می‌توانند در نزدیکی دهانه‌ی مقوا رشد کنند و هر بار که یک لیوان شیر می‌ریزید، وارد لیوان شوند. باوجوداین تا هنگامی‌که از شیر در مدت‌زمان ماندگاری و پیش از انقضا استفاده می‌کنید، نوشیدن آن خطرناک نخواهد بود.

• هرگز شیر را داخل قفسه‌های در یخچال نگهداری نکنید. این قفسه‌ها گرم‌ترین نقطه‌ی یخچال هستند. قفسه‌های در فقط برای نوشیدنی‌ها و چاشنی‌های فاسد نشدنی مناسب است.

نحوه نگهداری انوع گوشت و مرغ در یخچال و فریزر

چگونگی تازه و سالم نگهداری انواع مواد غذایی در یخچال برای طولانی‌مدت

بسیاری از افراد بعد از خرید گوشت و مرغ، آن‌ها را شسته، خردکرده و پس از بسته‌بندی در فریزر نگه می‌دارند. روش‌های دیگری برای نگهداری طولانی‌مدت گوشت و مرغ وجود دارد. دمای فریزر در سالم ماندن گوشت و مرغ مؤثر است و شما بعد از قرار دادن گوشت و مرغ بسته‌بندی‌شده‌ی خود در فریزر، دمای آن را چک کنید. دمای بین 18 تا 20 درجه زیر صفر برای نگهداری این دسته از مواد پروتئینی بسیار مناسب است؛ اما توجه داشته باشید که این دما ارزش غذایی گوشت را پایین می‌آورد پس بهتر است هرچه سریع‌تر گوشت و مرغ خود را مصرف کنید.

اگر گوشت پخته‌شده را در یخچال قرار دهید پس از گذشت 3 تا 5 روز غیرقابل‌مصرف است؛ اما گوشت پخته‌شده با قرارگیری در فریزر به مدت چند ماه سالم می‌ماند. البته قبل از مصرف باید از سالم بودن آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین گوشت ماهی را بدون تمیز کردن می‌توانید به مدت 6 ماه در فریزر قرار دهید.

بسته‌بندی گوشت، مرغ و ماهی باید به‌گونه‌ای باشد که در هر وعده غذایی باید آن را مصرف کنید زیرا در غیر این صورت مجبور به بسته‌بندی جدید خواهید بود و احتمال میکروبی شدن گوشت را افزایش می‌دهید.

روش نگهداری گوشت تازه در یخچال

نگهداری گوشت در یخچال و هم در فریزر امکان‌پذیر است؛ اما هرکدام از این‌ها قاعده و قانون خاص خود رادارند. اگر گوشت تازه را در فریزر قرار نمی‌دهید،‌‌ آن را در کیسه‌های سالم و به‌طور مجزا در یخچال قرار دهید تا دیگر مواد غذایی را آلوده نکند.

• شما نمی‌توانید گوشت را بیشتر از ۵ روز داخل یخچال نگهداری کنید. البته همین ۵ روز هم باید در شرایط ویژه باشد.

• اگر گوشت را به‌صورت بسته‌بندی خریداری می‌کنید تا ۵ روز قادر هستید آن را با همان بسته‌بندی داخل یخچال نگهداری کنید.

• دقت کنید که گوشت تازه حداکثر تا دو روز در یخچال قابل نگهداری است. در غیر این صورت، ‌‌گوشت را به فریزر منتقل کنید.

مدت‌زمان نگهداری از انواع گوشت تازه (قرمز، چرخ‌کرده، گوشت سفید، ماهی، میگو، جگر) در فریزر

مدت زمان نگهداری گوشت، مرغ و ماهی منجمد در فریزر

تازه و سالم نگهداری انواع مواد غذایی در یخچال برای مدت زمان طولانی

اما شرایط نگهداری انواع گوشت داخل فریزر، متفاوت و به شرح جدول زیر است:

گوشت قرمز منجمد ۹ ماه
گوشت چرخ‌کرده منجمد ۳ ماه
گوشت سفید منجمد ۱۲ ماه
ماهی پاک‌شده منجمد ۶ ماه
میگو منجمد ۱۲ ماه

نکته: دمای مناسب یخچال برای نگهداری گوشت، حدود ۴ درجه سانتی‌گراد و دمای فریزر هم حدود ۱۸- درجه سانتی‌گراد است.

نکاتی برای ماندگاری و تازگی میوه و سبزیجات در یخچال

چگونگی تازه و سالم نگهداری انواع مواد غذایی در یخچال برای طولانی‌مدت

• میوه‌ها و سبزیجات را جدا از هم نگه‌دارید. درواقع باید فضای نگهداری هر نوع میوه و صیفی‌جات با نوع دیگر آن‌ها یکی نباشد. مثلاً سیب در کنار سیب، هویج با هویج، موز در کنار موز باید قرار گیرد؛ زیرا میوه‌ها و سبزیجات گازهای متفاوتی تولید می‌کنند که هرکدام می‌تواند باعث خراب شدن دیگری شود.

قیمت و خرید سبد نظم دهنده یخچال و کابینت 2 عددی

قیمت و خرید باکس کریستالی نظم دهنده یخچال

• اگر سبزی‌هایی که خریده‌اید، شنی یا کثیف به نظر می‌رسند، آن‌ها را خوب بشویید سپس خشک‌کنید. به‌عنوان نمونه خرید کاهو از بازار کشاورزان، با کثیفی همراه است و باید در ابتدا آن را بشویید و بعد آن را به‌خوبی خشک‌کنید. سپس این سبزیجات را قبل از قرار دادن در کیسه‌ی پلاستیکی در یک حوله‌ی کاغذی تمیز بپیچید. در غیر این صورت هرگز آن‌ها را قبل از سرد کردن، نشویید. رطوبت می‌تواند سبب بیشتر شدن کپک و پوسیدگی شود. در ضمن میوه‌ها و سبزیجاتی که خریده‌اید، در دمای اتاق باید حتماً از کیسه خارج شود.

• میوه‌ها و سبزیجات خورد شده را در یخچال داخل کیسه‌های پلاستیکی غیر وکیوم و کمی باز نگهداری کنید. با این روش، محیط مرطوب حفظ می‌شود و همچنین در داخل آن هوا گردش خواهد داشت.

• مرکبات را می‌توانید در دمای اتاق نگهدارید. بااین‌حال، هنگامی‌که میزان لیموی ترش یا پرتقال شما فراوان است، بهتر است آن‌ها را در یخچال نگهداری کنید تا ماندگاری بیشتری داشته باشند. گوجه فرنگی و آووکادو نیز همین شرایط رادارند. اگر مرکبات شروع به تغییر کرد، می‌توانید میوه‌ها را تکه‌تکه کرده و سپس آن‌ها فریز کنید. استفاده از این تکه‎های منجمد به‌عنوان مکعب‌های یخ برای نوشیدنی، فکری عالی است.

• فقط به‌قرار دادن وسایل در یخچال فکر نکنید؛ از سیزیجات باید در مقابل هوای سرد یخچال محافظت کرد. سبزیجات را داخل یک کیسه‌ی پلاستیکی فیزر یا کیسه‌های زیپ‌دار قرار دهید یا آن‌ها را داخل حوله‌ی آشپزخانه بدون پرز بپیچید و سپس داخل یخچال قرار دهید.

شرایط تازه و سالم نگهداری انواع میوه و سبزیجات در یخچال

چگونه مارچوبه را تازه نگه داریم

تازه و سالم نگهداری انواع مواد غذایی در یخچال برای مدت زمان طولانی

تازه و سالم نگهداری مارچوبه: سرهای لطیف و نیزه‌های مارچوبه هنگامی‌که بسته‌بندی و نگهداری می‌شوند به‌سرعت پژمرده می‌شوند. برای ماندگاری بیشتر این محصول، می‌توانید داخل یک لیوان بلند، حدود ۲.۵ سانتی‌متر آب سرد بریزید. حدود ۲.۵ سانتی‌متر از انتهای هر ساقه را و مارچوبه را داخل لیوان قرار دهید. مطمئن شوید تمام انتهای ساقه‌ی گیاه درون آب است. سر همچون نیزه‌ی این گیاه را نیز با یک کیسه پلاستیکی به‌صورت چادر و چتر بپوشانید. از طریق انجام این روش، مارچوبه تا یک هفته در یخچال تازه می‌ماند.

تازه و سالم نگهداری سیب: طور کلی از نگه داری سیب با هر چیز دیگر خودداری کنید، زیرا آن‌ها مقدار زیادی اتیلن از خودشان منتشر می‌کنند که تولید گاز را افزایش می‌دهد و فرآیند رسیدگی و فاسدشدن را سرعت می‌بخشد. اگر آن‌ها را در کشوی یخچال نگه‌دارید، عمر طولانی‌تری خواهند داشت، حتی تا یک ماه.

تازه و سالم نگهداری  آواکادو: آواکادو را در دمای اتاق نگه داری کنید، حداقل تا زمانی که برسند. ظاهراً قرار دادن آن‌ها در یخچال قبل از رسیدن، می‌تواند روند رسیدن را آرام‌تر کند و یا به‌طورکلی آن را متوقف کند و به‌نوبه خود سبب خراب شدن میوه می‌شود.
قبل از اینکه کاملاً برسد، می‌توانید آن را در یخچال نگاه‌دارید. اگر برش داده‌شده است، مقداری آب‌لیمو بر روی آن بپاشید و برای جلوگیری از اکسیداسیون و برای نگه داری طولانی‌مدت، آن را در یک ظرف نگه‌دارید.

تازه و سالم نگهداری موز:به نظر من، هرگز نباید موز را در یخچال بگذارید؛ اما فقط بعدازاینکه، کاملاً رسیده باشند مانند آواکادو، نگه داری موز در یخچال نیز می‌تواند فرآیند رسیدن را متوقف کند. تا زمانی که شروع به گرفتن لکه‌های قهوه ای بکنند، آن‌ها را در دمای اتاق نگه‌دارید و سپس برای عمر طولانی‌تر آن را به یخچال منتقل کنید.

تازه و سالم نگهداری چغندر: درست بعد از زمانی که از فروشگاه به خانه می‌روید، اولین کاری که باید با چغندرهایتان بکنید این است که‌برگ‌هایش را جدا کنید، البته اگر با آن‌ها فروخته‌شده‌اند. این کار، از کاهش رطوبت ریشه جلوگیری می‌کند که آن‌ها را تازه‌تر نگه می‌دارد. چغندرها را در کشوی یخچال نگه‌دارید و تا زمانی که آماده مصرف کردنشان نشده‌اید، آن‌ها را نشویید.

تازه و سالم  نگهداری فلفل دلمه ای: بهترین راه برای نگه داری فلفل دلمه ای این است که نشسته و در یخچال نگه داری شود. رطوبت باقی‌مانده می‌تواند مانع از پوسیدگی زودرس شود، بهتر است دقیقاً قبل از اینکه می‌خواهید از آن‌ها استفاده کنید، بشوییدشان.

تازه و سالم نگهداری توت: شما باید همیشه توت‌ها را تا جایی که می‌توانید سرد نگه‌دارید، پس قطعاً باید در یخچال نگه داری شوند؛ اگر کلاهک‌های سبز و یا ساقه دارند (مانند توت فرنگی) برای تازه نگه‌داشتن آن‌ها تا زمانی که آماده خوردن هستید بگذارید تا بمانند.

تازه و سالم نگهداری کلم بروکلی: ازآنجایی‌که کلم بروکلی جزء سبزیجات زمستانی است و برای درجه هوای سرد ساخته‌شده است و درجه هوای گرم می‌تواند باعث فاسدشدن آن شود. کلم بروکلی را در یک حوله کاغذی مرطوب در کشوی یخچال نگه‌دارید تا سرد، ترد و تازه بمانند.

تازه و سالم نگهداری کلم پیچ: برای نتیجه بهتر، کلم پیچ را نشسته و با کیسه پلاستیک در یخچال نگه داری کنید به‌این‌ترتیب آن‌ها باید تا یک هفته و شاید هم بیشتر عمر کنند.

تازه و سالم نگهداری کلم: بهترین راه برای نگه داری کلم، در کشوی یخچال است و تا زمانی که برای استفاده آن آماده نشده‌اید نباید برش داده شود. اگر می‌خواهید کلم برش داده‌شده را نگه داری کنید، بهتر است آن را محکم بسته‌بندی و یا در کیسه قرار دهید.

تازه و سالم نگهداری گل‌کلم: بهترین راه نگه داری گل‌کلم می‌تواند یک سورپرایز باشد، اگرچه این شبیه به کلم بروکلی بارنگ روشن‌تر است، اما روش نگه داری آن‌ها کاملاً متفاوت است. با یک پلاستیک آن را بسته‌بندی کنید و یا درون همان پلاستیکی که با آن فروخته‌شده است بگذارید بماند و در کشوی یخچال خود نگه‌دارید، سمت ساقه را بالا بگذارید تا سر رطوبت نداشته باشد. تا زمانی که آماده استفاده از آن نشده‌اید، کل سر را نگه‌دارید زیرا گل‌کلم از پیش بریده‌شده، همان قدرت را برای ماندگاری ندارد.

تازه و سالم نگهداری هویج: هویج، یک نوع از سبزیجات ریش‌هایی و محکم است و برای دوام داشتن ساخته‌شده است. هویج را در یک محیط خنک، تاریک و خشک مانند یخچال نگاه‌دارید درحالی‌که آن‌ها برای مدت طولانی در دمای اتاق نیز خواهند ماند.

روش تازه و سالم نگهداری کرفس: بهتر است کرفس را در بسته‌بندی‌های فویل آلومینیومی در کشوی یخچال نگه داشت. نگه داری آن در بسته‌بندی‌های پلاستیکی، گاز اتیلن منتشر می‌کند، همان گازی که در سیب، موز و مرکبات تولید می‌شود که می‌تواند فرآیند پوسیدگی را سرعت ببخشد.

تازه و سالم نگهداری گیلاس و آلبالو: اگر شما تا جایی که می‌توانید این دو میوه هسته‌دار را سرد نگه‌دارید، عمر طولانی‌تری خواهند داشت، همچنین توصیه می‌کند که گیلاس را زود بخورید، زیرا هرچه مدت طولانی‌تری در یخچال بمانند، به‌تدریج شیرینی خود را از دست می‌دهند.

چگونگی تازه و سالم نگهداری انواع مواد غذایی در یخچال برای طولانی‌مدت

تازه و سالم نگهداری ذرت: راز نگه‌داشتن ذرت تازه این است که اجازه ندهید خشک شود. تا زمانی که برای پختن آن آماده نشده‌اید، پوست آن را جدا نکنید و ذرت را در بسته‌بندی پلاستیکی در یخچال قرار دهید.

تازه و سالم نگهداری انگور: انگورهای نشسته تا یک هفته در یخچال شما می‌مانند؛ شستن آن‌ها قبل از نگه داری، باعث پوسیدگی زودرس آن‌ها می‌شود. فقط قبل از آماده شدن برای خوردن آن‌ها را بشورید.

تازه و سالم نگهداری کیوی: مانند موز و آواکادو، می‌توانید کیوی را در یخچال نگه‌دارید اما تا زمانی که آن‌ها کاملاً برسند باید صبر کنید. اگر شما آن‌ها را در یخچال نگه‌دارید به‌خوبی تا یک ماه باقی می‌مانند و اگر این کار را نکنید، تنها چند روز می‌مانند.

تازه و سالم نگهداری سبزیجات برگ سبز: ترفند نگه داری سبزیجات برگ سبز مانند کاهو و اسفناج تازه این است که آن‌ها را در یخچال نگه‌دارید و مطمئن شوید که آن‌ها از هرگونه رطوبتی دور باشند. بهترین کار این است آن‌ها را کاملاً بشورید و سپس در بسته‌بندی پلاستیکی با یک حوله کاغذی در کشوی یخچال نگه داری کنید.

تازه و سالم نگهداری مناسب انبه : انبه‌ها نیز باید تا زمانی که می‌رسند در دمای اتاق نگه داری شوند، اما بعدازآن می‌توانند به یخچال منتقل شوند، برای سرعت بخشیدن به فرآیند رسیدن، آن‌ها را در کیسه‌های کاغذی نگه داری کنید. این کار باعث می‌شود که اتیلن منتشر شود و فرآیند رسیدن را سریع‌تر کند.

تازه و سالم نگهداری خربزه: خربزه‌های بریده نشده همیشه باید در دمای اتاق نگه داری شوند، پس از بریدن خربزه بسیار مهم است که برای جلوگیری از رشد باکتری‌ها آن‌ها را در یخچال نگه‌دارید (ترجیحاً در یک واحد ذخیره‌سازی محفوظ از هوا).

تازه و سالم نگهداری هویج سفید (زردک): مانند هویج، هویج سفید یک سبزی ریشه‌ای است که برای زمستان‌های سرد و خشک طراحی‌شده است بنابراین آن‌ها تا مدت‌زمان مشخصی در کشوی یخچال شما نگه داری می‌شوند. برای عمر طولانی آن‌ها را در یک بسته‌بندی پلاستیک نگه‌دارید.

تازه و سالم نگهداری گلابی: گلابی‌ها را هم در یخچال و هم در دمای اتاق نگه‌دارید، آن‌ها در یخچال بیشتر باقی می‌مانند، اما تا قبل از رسیدن آن‌ها باید از این کار خودداری کنید در غیر این صورت ممکن است کمتر عمر کنند. برای حفظ گلابی های بریده‌شده، مقداری آب‌لیمو بر روی آن‌ها بپاشید تا از اکسیداسیون و قهوه‌ای شدن حفظ کنید.

تازه و سالم نگهداری آناناس: آناناس را در یخچال نگه‌دارید، اما بعدازاینکه در دمای اتاق کاملاً رسیده شد قبل از نگه داری آن در یخچال اگر سالم و نبریده است آن را در یک پلاستیک قرار دهید و اگر بریده است آن را در یک ظرف محفوظ از هوا قرار دهید.

تازه و سالم نگهداری انار: شما می‌توانید انار را در دمای اتاق و یا یخچال نگه‌دارید اگر دون نشده باشد، یخچال عمر آن‌ها را دو برابر می‌کند از یک هفته به دو هفته بر طبق اینکه آن‌ها اشتهاآور نیز هستند. انار دون شده را در یک ظرف محفوظ از هوا قرار دهید و آن‌ها برای چند روز عمر می‌کنند و خراب نمی‌شوند.

تازه و سالم نگهداری انجیر: گذاشتن انجیر در داخل ظروف دربسته و سپس نگه‌داشتن آن در داخل فریزر و یخچال مشکلی ندارد؛ اما توصیه می‌شود که مدت نگهداری این میوه در فریزر یشتر از دو تا سه ماه نشود زیرا که پس‌ازاین مدت انجیر خاصیت و حالت اولیه خود را از دست می‌دهد.

تازه و سالم نگهداری زنجبیل تازه: ریشه‌ی زنجبیل را داخل یک کیسه‌ی پلاستیکی با حداقل هوا یا یک ظرف با در محکم قرار دهید و سپس داخل یخچال قرار دهید. برای ماندگاری بیشتر ریشه‌ی زنجبیل می‌توانید آن را به‌صورت کامل یا برش خورده فریز کنید. همچنین می‌توانید پوست آن را گرفته و رنده کنید و سپس آن را در ظرفی محکم برای ماندگاری در فریزر بریزید.

تازه و سالم نگهداری هندوانه: هندوانه تا زمانی که برش داده نشده باشد باید خارج از یخچال مانند روی پیشخوان قرار داده شود تا بهتر و سالم‌تر بماند. نگهداری هندوانه در هوای آزاد موجب حفظ میزان زیادی از آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آن می‌شود. هندوانه را پس از برش دادن با لفافه‌ای بپوشانید و سپس درون یخچال قرار دهید تا طعم و مزه سایر مواد غذایی را جذب نکند و تازگی خود را از دست ندهد.

مدت‌زمان تازه و سالم نگهداری نان داخل یخچال

چگونگی تازه و سالم نگهداری انواع مواد غذایی در یخچال برای طولانی‌مدت

شاید این سؤال برای شما مطرح شود که نگهداری نان داخل یخچال بهتر است یا فریزر؟ اگر حجم نانی که خریداری‌شده، کم و به‌اندازه مصرف روزانه است، پس می‌توانید نان را داخل یخچال و برای مدت کوتاه نگهداری کنید؛ اما اگر می‌خواهید نان را برای مدت طولانی نگهداری کنید، یخچال گزینه مناسبی برای این کار نیست. باید نان را داخل بسته‌بندی‌های پلاستیکی و داخل فریزر نگهداری کنید.
نگهداری نان داخل فریزر، موجب می‌شود که آب میان بافتی آن منجمد شده و بیات نشود. بااین‌وجود، شما قادر هستید نان را برای مدت ۲ تا ۳ ماه داخل فریزر نگه‌دارید.

تازه و سالم نگهداری مواد غذایی پخته شده دریخچال

چگونگی تازه و سالم نگهداری انواع مواد غذایی در یخچال برای طولانی‌مدت

مدت‌زمان نگهداری پیتزا در یخچال: درصورتی‌که تمایل داشتید پیتزای باقی‌مانده‌ی خود را در داخل یخچال برای وعده‌ای دیگر نگهداری کنید، بلافاصله پس از سر شدن، آن را داخل ظرف دربسته قرار داده و در داخل یخچال با دما ۴ درجه سانتی‌گراد قرار دهید. ازآنجایی‌که در پیتزا مواد غذایی مختلفی استفاده‌شده است، جهت جلوگیری از خراب شدن، باقی‌مانده پیتزای خود را در کمتر از ۲۴ ساعت میل کنید.

مدت زمان نگهداری کتلت در فریزر: کتلت نیز مانند سایر غذاهای پخته‌شده تا نهایت ۴۸ ساعت در ظرف دربسته قابل‌مصرف است. پیشنهاد می‌شود که قبل از قرار دادن آن در فریزر هرکدام را در کاغذ مخصوص پیچیده و یپی در داخل طرف قرار دهید تا هنگام استفاده، جدا کردن آن امکان‌پذیر باشد.

مدت‌زمان نگهداری آش رشته در یخچال: غذاهایی چون سوپ و آش را می‌توان ۵ الی ۶ روز در یخچال نگهداری کرد؛ اما هنگام مصرف آن به این موضوع که طعمش تغییر نکرده باشد، دقت کنید. درصورتی‌که متوجه هرگونه طعم و یا بوی غیرعادی در آن شدید؛ بهتر است که از آن را دور بریزید.

مدت زمان نگهداری کباب‌کوبیده در یخچال: غذاهایی چون کباب‌کوبیده را سعی کنید در همان روز پخت میل کنید و تا جایی که امکان دارد از نگه‌داشتن آن بیش از ۲۴ ساعت در داخل یخچال خودداری کنید. پس از قرار دادن آن در یخچال، هنگام مصرف، آن را به‌طور کامل داغ‌کرده و توجه کنید که مزه کباب تغییر نکرده باشد.

مدت زمان نگهداری مرغ پخته در فریزر: اگر پس از یک مهمانی مقدار زیادی مرغ پخته در ظرف ماند، نگران نباشید، می‌توانید آن‌ها را برای مدت ۴ روز در فریزر نگهدارید. فقط قبل از قرار دادن آن در فریزر استخوان‌های آن را درآورده و مرغ را به‌اصطلاح ریش‌ریش کنید، سپس آن را درون ظرف دربسته قرار داده و داخل فریزر بگذارید.

نکاتی برای تازه و سالم نگهداری انوع مواد غذایی باقی‌مانده در یخچال:

• تمام مواد غذایی باقیمانده را در ظروف شفاف با درهای ضد نفوذ نگهداری کنید. ظروف شیشه‌ای با درهای محکم و ضد نفوذ، مواد غذایی شما را تا حد ممکن تازه نگه می‌دارند.

• غذاهای باقیمانده را ظرف دو ساعت پس از پخت در یخچال قرار دهید. نیازی به صبر کردن برای خنک شدن غذاهای داغ قبل از ذخیره‌سازی نیست. یخچال‌های مدرن می‌توانند گرما را کنترل کنند.

• باقیمانده‌ی غذا را برای ریختن در تعدادی ظروف کوچک و مسطح تقسیم کنید تا سریع‌تر خنک شوند؛ زیرا برخی از باکتری‌ها در فرایند پخت هم زنده می‌مانند و اگر غذا در دمای اتاق به مدتی طولانی بماند، ممکن است این باکتری‌ها فرصت رشد پیدا کنند.

• بطری‌های دارای آبمیوه و مخصوص کودکان که در یخچال نگهداری می‌شوند باید به مدت یک تا سه روز پس از باز شدن مصرف شوند. در طول این مدت نیز باید درون یخچال نگه داری شوند.

مواد غذایی که نباید در یخچال نگهداری شوند

شرایط-نگهداری گوجه فرنگی

تازه و سالم نگهداری انواع مواد غذایی در یخچال برای مدت زمان طولانی

گوجه فرنگی: هر وقت که می‌بینم کسی گوجه فرنگی را درون یخچال قرار می‌دهد ناامید می‌شوم. گوجه فرنگی هرگز نباید در یخچال گذاشته شود، زیرا سرما آن‌ها را نرم و خمیر مانند می‌کند.گوجه‌فرنگی‌های نارس را تا زمانی که برسند می‌توانید روی پیشخوان آشپزخانه نگهداری کنید. گوجه‌فرنگی‌های کاملاً رسیده بهتر است در دمای ۵۵ درجه‌ی فارنهایت (تقریباً ۱۳ درجه‌ی سانتی‌گراد) نگهداری شوند.

شاه بلوط، هلو و زرد آلو: این سه میوه جزء میوه‌هایی هستند که قطعاً نباید آن‌ها را سردکنید. یخچال یک خشک‌کننده رطوبت این سه میوه است در عوض آن‌ها را در یک فضای خنک در گوشه‌ای از آشپزخانه خود نگه‌دارید.

خیار: تقریباً می‌توان گفت همگی ما برای نگه‌داشتن خیار آن را به‌طور کامل با کیسه داخل جا میوه‌ای یخچال قرار می‌دهیم، اما این کار درست نیست.
خیار در دمای اتاق ماندگاری بیشتری نسبت به زمانی که داخل یخچال گذاشته می‌شود باعث پلاسیدگی آن می‌شود.
تا زمانی که خیار را برش نداده‌اید می‌توانید آن را در دمای محیط خانه نگهداری کنید اما به‌محض برش خوردن اگر آن را میل نکردید، قطعات برش خورده را می‌تواند 1 تا 3 روز درون یخچال قرار دهید.

عسل: قرار دادن عسل در یخچال موجب متبلور شدن و سفتی آن می‌شود. برای داشتن عسلی نرم و روان بهتر است آن را خارج از یخچال نگهداری کنید.

شکلات صبحانه: زمانی که شکلات صبحانه در یخچال نگهداری می‌شود سفت شده و طعم و مزه آن تغییر پیدا می‌کند. بهترین مکان برای نگهداری شکلات صبحانه داخل کابینت و یا روی میز آشپزخانه است.

قهوه: بهترین روش نگهداری از قهوه، قرار دادن آن درون یک ظرف دربسته و بدون منافذ است. نگهداری قهوه در یخچال باعث از بین رفتن طعم و بوی آن می‌شود و با بالا رفتن سرعت تقطیر قهوه موجب خرابی آن می‌گردد. رطوبت برای پودر و دانه‌های قهوه مناسب نیست و کاهش کیفیت قهوه را در پی خواهد داشت.

چگونگی تازه و سالم نگهداری انواع مواد غذایی در یخچال برای طولانی‌مدت

کدوحلوایی: نگهداری کدوحلوایی درون یخچال موجب جذب رطوبت و فساد می‌شود. محل نگهداری کدوحلوایی باید خشک باشد نه مرطوب، جایی مانند آشپزخانه و زیرزمین محل مناسبی است. برای جلوگیری از نفوذ رطوبت بهتر است قطعه‌ای مقوا زیر آن قرار دهید.

روغن‌زیتون: محل نگهداری روغن‌زیتون باید تاریک باشد. به همین دلیل شیشه‌های حاوی روغن‌زیتون اغلب به رنگ تیره تولید می‌شوند. باوجود تاریک بودن یخچال در زمان بسته ماندن، سرما موجب سفت و جامد شدن روغن‌زیتون می‌شود همچنین در طعم و مزه روغن‌زیتون کاملاً بکر و خالص نیز تأثیر می‌گذارد، بنابراین بهتر است در داخل محیطی تاریک و بدون نور مانند داخل کابینت نگهداری کنید.

گیاهان معطر: به تصور اغلب افراد نگهداری گیاهان معطر تازه مانند نعناع، جعفری و ریحان و…در یخچال موجب ماندگاری بیشتر می‌شود؛ اما این فکر اشتباه است چراکه این نوع گیاهان در یخچال رطوبت را جذب می‌کنند؛ بنابراین برای نگهداری بهتر، انتهای آن‌ها را با قیچی بچینید و در یک شیشه آب در محلی خشک قرار دهید.

پیاز: محل نگهداری پیاز سالم در دمای اتاق است. سرما موجب نرمی و خرابی آن می‌شود. پس از برش دادن پیاز باید آن را کاملاً خشک کرده و در ظرف دربسته درون یخچال نگهداری کنید و در مدت کوتاهی آن را مصرف نمایید.

سیر: یخچال باعث می‌شود که سیر سریع‌تر رسیده شود. به همین دلیل در طعم و بوی سایر خوراکی‌های درون یخچال مؤثر خواهد بود. سیر برای ماندگاری بیشتر به هوای آزاد نیاز دارد در غیر این صورت می‌تواند به نواحی فضای سربسته‌ای که در آن قرار دارد نفوذ پیدا کند.

چگونگی تازه و سالم نگهداری انواع مواد غذایی در یخچال برای طولانی‌مدت

تازه و سالم نگهداری انواع مواد غذایی در یخچال برای مدت زمان طولانی

سیب‌زمینی: سیب‌زمینی را مانند سیر و پیاز، در یک فضای خنک و تاریک که یخچال نیست نگه داری کنید، اگرچه نباید آن‌ها را با پیاز نگه‌دارید زیرا گاز تولیدشده از پیاز ممکن است باعث خرابی سیب‌زمینی شود.

سس کچاپ و سس‌های تند: سس کچاپ و سایر سس‌های تند نیز نیازی به نگهداری در یخچال ندارند؛ زیرا ماده اصلی آن‌ها گوجه فرنگی است و در تولید آن سرکه به کار می‌رود. سرکه نوعی نگه‌دارنده طبیعی است که نیازی به یخچال ندارد. ممکن است نگه‌داشتن سس‌ها درون یخچال، طعم و تندی و کیفیت آن‌ها را کاهش دهد.

انواع ادویه: ادویه‌ها نیز از سایر مواد خوراکی مستثنا نیستند. رطوبت و سرما در طعم و بوی ادویه‌ها تأثیر می‌گذارد و یا از بین می‌برد. بهتر است که ادویه‌ها در دمای اتاق نگهداری شوند.

خیارشور: خیار شورهای کنسروی به علت دارا بودن سرکه و نمک نیازی به نگهداری درون یخچال ندارند. قرار دادن آن در یخچال به سلیقه شما بستگی دارد که ترجیح می‌دهید سرد و خنک سرو کنید یا معمولی با دمای اتاق.

امیدواریم در این مطلب توانسته باشیم کمک شایانی به تازه و سالم نگهداری انواع مواد غذایی در یخچال شما نموده و درنتیجه تضمینی برای سلامتی هرچه بیشتر شما و کمک به جلوگیری از دورریز مواد غذایی صرف هزینه کمتر در این شرایط سخت اقتصادی باشیم.

منابع و معاخذ:

thespruceeats
realsimple
lkiran

دیجی مگ، نمناک، آچار باز، گلدایران

ترجمه، ویرایش و انتشار: تحریریه جهان بتس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *