آسودگی خاطر و رضایت‌مندی شما مشتریان همواره از اولویت‏‌های جهان بست  بوده است و با توجه اینکه محصولات و کالاهای عرضه‌شده در فروشگاه جهان بتس توسط فروشندگان و شرکت‌های مختلف عرضه می‌گردد؛ در این راستا می‏‌کوشیم تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. باوجوداین ممکن است شما مشتریان محترم پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند که در چنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته‌شده است. به شهر زیر است:

قوانین کلی تضمین و خدمات پس از فروش، فروشگاه جهان بتس:

 • در صورت هرگونه مغایرت کالای دریافتی باکاهای سفارش داده‌شده و یا هرگونه شکستگی و خرابی در کمتر از 24 ساعت موارد را به واحد پشتیبانی ما اطلاع دهید.
 • لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.
 • از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش ما جداً، خودداری کنید.
 • برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به‌خوبی بسته‌بندی شود.
 • برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت برگ خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)
 • اگر کالا هدیه بوده و برگ خرید به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده باشد، از پیش‌برگ خرید ایمیل شده، پرینت بگیرید یا اینکه کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.
 • اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب‌دیدگی ظاهری، به تائید کارشناسان ما برسد، هزینه‌های باز ارسال به عهده فروشندگان است و در صورت تائید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان مربوطه، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

 

پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری به شرح زیر است:

 • کارشناسان خدمات پس از فروش شرکت‌های عرضه طرف قرارداد با جهان بتس ایرادهای اعلام‌شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان ما تائید شود، کالا تعویض خواهد شد.
 • لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد وجه کالای مرجوعی و به‌حساب مشتری واریز می‌کند.
 • پس از دریافت و پذیرش کالا توسط واحد مربوطه، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام‌شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، به‌طور میانگین 72 ساعت کاری زمان خواهد برد.
 • ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش است.

اگر سفارش شما از دامنه jahanshop.modinas.com انجام‌گرفته است شرایط تضمین و مرجوعی کالا این فروشنده به شرح زیر است:

برای استفاده از ۷ روز ضمانت بازگشت کالا؛ اگر کالای خریداری‌شده، ایراد، زدگی یا پارگی داشته باشد و درصورتی‌که کارشناسان مربوط ایراد کالا را تائید نکنند، هزینه ارسال کالا به مشتری قابل بازگشت نخواهد بود.

درصورتی‌که کالای خریداری‌شده ازنظر مشخصات یا ظاهر با اطلاعات وب‌سایت مغایرت داشته باشد؛ و مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل‌مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج‌شده روی آن، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده‌نشده باشد.
درصورتی‌که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته‌بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

اگر سایز کالا مناسب نباشد؛ تعویض سایز تنها در صورتی پذیرفته می‌شود که کفش یا پوشاک تنها تست‌شده باشند و در وضعیت اولیه و نو باشند و روی پوشاک هیچ‌گونه آثار استفاده مانند لکه، رنگ‌پریدگی یا بوی عطر و بدن وجود نداشته باشد و همچنین برچسب، مارک، دکمه و سایر ملحقات جدا نشده باشد. (محصولات بهداشتی مانند لباس‌زیر و گن شامل این بند نیست)

کالاهایی که قابل تعویض نیستند به شرح زیر است:

 • زیورآلات و اکسسوری ها مانند گوشواره و اکسسوری های مشابه که تماس مستقیم باپوست دارند امکان تعویض سلیقه‌ای ندارند.
 • لوازم‌آرایشی، کرم‌ها و لوسیون ها مطابق قوانین وزارت بهداشت به‌صورت پلمپ فروخته‌شده و تعویض سلیقه‌ای ندارند.
 • لباس‌های زیر مانند شورت‌های مردانه، زنانه یا بچه‌گانه، گن لاغری به دلیل مسائل بهداشتی قابل تعویض نیستند.

اگر سفارش شما از دامنه jahanshop.harajiha.ir انجام‌گرفته است شرایط تضمین و مرجوعی کالا این فروشنده به شرح زیر است:

لازم به ذکر است محصولات ارسالی قبل از ارسال ازنظر ظاهری مانند ضرب‌دیدگی و شکستگی، همچنین در صورت داشتن تاریخ انقضا بررسی خواهند شد.

 درصورتی‌که محصول شما خراب یا تناقضی با سفارش شما داشته باشد، باید بسته کالا را از طریق پست سفارشی به آدرس فروشنده ارسال نماید؛ هزینه بسته‌بندی و پست بر عهده خریدار است، پس از دریافت و تست محصول، چنانچه خراب بودن آن تائید شود، محصول جایگزین و سالم جدیدی را با هزینه ارسال به عهده فروشنده به آدرس شما ارسال خواهد شد.
نکته: صورتی که محصول سالم باشد، مجدد برای شما ارسال خواهد شد و هزینه ارسال و بسته‌بندی مجدد، در زمان تحویل از شما دریافت خواهد شد.(چنانچه به هر دلیلی برگشت بخورد ملزم به پرداخت دو بار هزینه ارسال خواهید بود)

کالاهای این فروشنده که شامل تضمین نمی‌شوند:

محصولات آشپزخانه، به دلیل موارد بهداشتی شامل هیچ‌گونه تضمین نیست.
محصولات آرایشی و بهداشتی با توجه به انواع مارک‌ها، مدل‌ها و برچسب‌های گوناگون، تنها درصورتی‌که محصول ارسالی با توضیحات درج‌شده و سفارش ثبتی شما تفاوت داشته باشد (اشتباه ارسال‌شده باشد)، یا اشتباهاً تقبلی بوده باشد و یا تاریخ انقضای آن به اتمام رسیده باشد، تنها تا 24 ساعت پس از دریافت و قبل از استفاده مهلت‌دارید که با فروشنده تماس گرفته و محصول دریافتی را به‌صورت کاملاً پلمپ و باز نشده به آدرس ایشان ارسال نمایید.
محصولاتی که در توضیحات آن‌ها عبارت (فاقد تضمین) درج‌شده است، این محصولات تست سلامت کامل انجام‌شده و ارسال می‌گردد، در صورت ایجاد هرگونه خرابی در حین حمل و یا پس‌ازآن هیچ مسئولیتی بر عهده فروشنده نیست.


اگر سفارش شما از دامنه d.jahanbts.com انجام‌گرفته است شرایط تضمین و مرجوعی کالا این فروشنده به شرح زیر است:

آسیب‏‌های ناشی از حمل‌ونقل باید در عرض 24 ساعت کاری پس از تحویل سفارش به خدمات پس از فروش اطلاع داده شود و کالای آسیب‌دیده به همراه صورت‌جلسه رسمی شرکت حمل‌کننده و کلیه متعلقات و برگ خرید به خدمات پس از فروش ارسال شود.

کلیه کالاهایی که نیاز به تست دارند تا 3 روز پس از تحویل، دارای فرصت تست باشند و هرگونه نقص فنی در کالاها شامل سرویس تعویض بدون قید و شرط و فراتر از سرویس تضمین محصول، می‏‌شود. همچنین عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و ازآنجاکه ممکن است در پاره‌ای از جزییات با کالای اصلی تفاوت‌هایی داشته باشد به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج‌شده در وب‌سایت است. 

لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا به‌غیراز پست سفارشی به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد. ولی هزینه پست سفارشی با  ارائه برگ خرید و قبض شرکت پست بر اساس تعرفه‌های شرکت پست و طبق قوانین و دستورالعمل‌های شرکت، پس از تائید خدمات پس از فروش به‌حساب مشتری واریز می‌شود.

اگر سفارش شما از دامنه m.jahanbts.com انجام‌گرفته است شرایط تضمین و مرجوعی کالا این فروشنده به شرح زیر است:

اشکال و یا ایراد فنی در کالای خریداری‌شده باید حداکثر تا 7 روز کاری پس از دریافت کالا، اطلاع داده شود. همچنین لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان 7 روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
اگر کالای خریداری‌شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد. حداکثر طی 72 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پشتیبانی اطلاع داده شود

نکته: اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج‌شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده‌نشده باشد. ویا در اگر که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته‌بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.

 عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و ازآنجاکه ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت‌هایی داشته باشد به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج‌شده در وب سایت است.

پوشاک و کفش به دلیل رعایت نکات بهداشتی و شخصی و طبیعت خاص فروش اینگونه کالاها شامل مهلت تست نیستند و قابل ارجاع نمی‌باشند.

اگر سفارش شما از دامنه jahanshop.takshop91.com انجام‌گرفته است شرایط تضمین و مرجوعی کالا این فروشنده به شرح زیر است:

محصولات این فروشنده دارای 72 ساعت تضمین تعویض در صورت خرابی و شکستگی و هرگونه مغایرت در کالای سفارش داده‌شده با کالای دریافتی است برای انجام به واحد پشتیبانی جهان بتس اعلام نمایید تا هماهنگی‌های لازم صورت پذیرد