سبک زندگی

آقایان؛ زن شما نیاز به توجه و دیده شدن دارد

آقایان؛ زن شما نیاز به توجه و دیده شدن دارد

زن با توجه به روحیه حساس و نوع خلقت سیستم فکری و عصبی اش موجود لطفی است که به شدت نیاز به توجه و دیده شدن دارد که متأسفانه براثر بی‌اطلاعی و غرور کاذب توست بعضی از همسران این نیاز مهم نادیده گرفته می‌شود. بی‌توجهی مرد به زن، هر خانمی را چه از لحاظ عاطفی و چه از لحاظ روانی با مشکل مواجه می‌کند.

آنچه کیفیت زندگی و رضایت زوج‌ها را تعیین می‌کند، مفهوم ارتباط در میان آن‌هاست. اگر این ارتباط سالم و صمیمانه باشد در رشد فردی و اجتماعی زن و مرد بسیار تأثیرگذار خواهد بود. به‌علاوه سطح سلامت روان شما تحت تأثیر رابطه با همسرتان می‌تواند به میزان زیادی ارتقا پیدا کند.

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

آقایان؛ زن شما نیاز به توجه و دیده شدن دارد

محبت مرد به زن همچون آب دادن باغبان به گل‌ها است. درصورتی‌که باغبان كمتر از مقدار معين به گل‌هايش آب بدهد، آن‌ها پژمرده و خشكيده خواهند شد اما درصورتی‌که به ميزان كافي به آن‌ها آب بدهد، گل‌ها هميشه شاداب خواهند ماند.
در این مقاله در رابطه با نیاز خانم‌ها به دیده شدن و مورد توجه واقع‌ شدن صحبت می‌کنیم. در ادامه با روش‌های توجه و محبت نمودن به خانم‌ها و عواقب شوم بی‌توجهی و عدم دیده شدن این گل‌های لطیف از طرف همسر آشنا خواهیم شد.

بیشتر بخوانید:

زن‌ ها عاشق توجه و محبت ، مردان عاشق رابطه جنسی!

آقایان بخوانند؛ آشنایی سندرم پیش از قاعدگی (PMS) و نحوه رفتار با خانم ها در دوران پی ام اس!!

بررسی کوتاه و علمی نیاز زن به توجه و دیده شدن

روانشناس و متخصص روابط زناشویی دکتر Tracy Thomas از یک راز کمابیش جالب درباره زنان می‌گوید که دانستنش می‌تواند برای ما مردان مفید باشد. شاید بسیاری از شما ناظر بوده‌اید که عزیزتان به‌یک‌باره در برابر شما ظاهر می‌شود و با نگاهی کنجکاوانه مستقیم یا غیرمستقیم از شما می‌پرسد که خوب! چه تغییری کرده‌ام؟

به هر دلیلی که شاید در ژن یا تربیت مردانه وجود دارد بیشتر مردان در این لحظات بخصوص عاجز از دیدن جزئیات هستند. هر جامعه‌ای نیز برای این رفتار مردان توجیهی دارد. این اواخر روانشناسی تکاملی و مردم‌شناسی انسان اولیه نیز توجیهی ارائه داد مبنی بر اینکه در قبایل اولیه وظایف زنان یافتن دانه‌های نباتی و میوه‌ها و گیاهان و دقت در رفتار روزانه مربوط به نگهداری و حفاظت از کودکان و سالخوردگان بود. لاجرم بر دقتشان افزوده شد ولی مردان در سفرهای تعقیب و شکارِ چندروزه، تکیه اصلی‌شان بر سرعت، شجاعت و قدرت بود و …

این روزها که نحوه یادگیری مشاغل تخصصی و موقعیت زوج‌ها تقریباً شبیه به هم شده است برای مردان چاره‌ای نمی‌گذارد که یاد بگیرند توجه بیشتری برای شریک زندگی یا فردی که قرار است بیشتر آشنا شوند قائل شوند.

مردان لازم نیست هوش و حواس خود را معطوف نوع تغییر آرایش موی سر یا لباس یا کفش خانم‌ها نمایند و با دستپاچگی و استعدادی که برای ندیدن جزئیات دارند به مورد مشخصی اشاره کنند. مثلاً بگویند موی مشکی یا کوتاه جذابت می‌کند یا کفش کتانی چقدر قیافه جالبی به تو داده است و … اشاراتی که معمولاً درست نیست و تلاش شما را بی‌نتیجه می‌گذارد.

به قول متخصص روابط زناشویی برای زنان بیش از هر چیز مهم است که مردان متوجه وقت و انرژی که گذاشته‌اند باشند. رفتن به آرایشگاه یا مرتب کردن ناخن و لاک و … یا ساعت‌ها در فروشگاه‌ها با وسواس کامل برای یافتن لباس و کفشی که فکر می‌کنند بر قامتشان زیبا است و شما هم حتماً او را قشنگ‌تر خواهد دید واقعاً نفس‌گیر است.
خانم‌ها فقط می‌خواهند بعدازاین همه تلاش در رویارویی با شما ببینند که شما قدر این کارشان را می‌دانید. برای آن‌ها تشکر و خشنودی شما از حوصله و توجهی که برای رابطه زناشویی می‌گذارند مهم است.

زیرا خلقت خانم‌ها به نحوی است که در موضع معشوق و ناز قرار می‌گیرند در موضعی که باید موردتوجه قرار داشته باشند؛ یعنی کسی که عاشق می‌شود باید خانم را به قولی ناز کشی کرده و درنهایت عاشق در موضع نیاز قرار بگیرد وزن در موضع ناز. این بخشی از خلقت زن‌هاست که دوست دارند برای آن تلاش کنند آن را به دست بیاورند.

کلاً زن‌ها یک گوهر حوایی در وجودشان دارند که به قول دکتر الهی قمشه‌ای گوهری است که زن را در مقام معشوقیت قرار داده و این مقام بالاتر از مقام عاشقی است.
این ناز زن فقط به خاطر این نیست که همسرش از ظاهر زن تعریف کند. بلکه یک بعد عمیق‌تری داشته که زن دوست می‌دارد که همسرش از وجود زن، از روح زن و از درون زن، از آن دریای عشق نهفته‌ای که در وجودش هست، او را دوست داشته و موردتوجه قرار بدهد.
وقتی‌که زن جلوی آینه ایستاده و خودآرایش می‌کند، در اصل به دنبال مدل الهی خودش بوده و دوست دارد آن مدل کمال الهی خودش که گوهر حوا وجودش هست را به ظهور بگذارد کلاً نیاز زن هست که هم از لحاظ ظاهری و هم ازنظر باطنی موردتوجه مرد قرار بگیرد.

اگر کفشی که خریده است کمی زیادی کوچک است یا کمی زیادی براق است لازم نیست متخصص و طراح کفش بشوید. کافی است بگویید: «چقدر این کفش‌ها قشنگ‌اند توی پای تو» یا اگر موهای سرش را زیادی کوتاه کرده است چون می‌دانید بخشی از تصمیم او به خاطر خوشایند شما بوده است و می‌دانید که دو هفته دیگر موهایش به حدی که مطلوب شما است می‌رسد کافی است بگویید: «خیلی دوستت دارم چون مدام حالت‌های مختلفی از جذاب بودن داری حال که با این روحیه لطیف و به‌شدت عاشق دیده شدن و توجه آشنا شدید در ادامه هم با ما همراه باشید تا روش‌های بی‌نظیر برای جلب‌توجه به همسر و همچنین عواقب بی‌توجهی به آن‌ها مطلع شوید.»

حال که با نیاز توجه و دیده شدن زن آشنا شدیم نوبت به راه های توجه و محبت به همسر میرسیم

زن به این توجه و محبت‌های همسر نیاز دارند

آقایان؛ زن شما نیاز به توجه و دیده شدن دارد

آقایان بخوانند و بدانند؛ زن ها نیاز به توجه و دیده شدن دارند

محبت و توجه مرد به زن تنها از طريق ارتباط كلامي نخواهد بود. بلكه مرد مي‌تواند در انواع رفتارها و اعمالي كه از خود نشان مي‌دهد مهر و علاقه خود را نسبت به همسر خود ابراز كند. اما بهترين نوع محبت مرد به زن هم از دید روان‌شناسی و هم تمام ادیان الهی از نوع كلامي است.

اگر از آن دسته مردهایی هستید که فکر می‌کنند، جملات اهمیتی ندارد و تنها چیزی که مهم است درون شماست، کاملاً در اشتباهید. تا زمانی که با این احساسات درونی‌تان جمله‌ای نسازید و همسرتان را از آن‌ها باخبر نکنید، هیچ اتفاق خوبی در زندگی مشترکتان نخواهد افتاد. اگر هم از اهمیت این جملات باخبرید اما نمی‌دانید چه بگویید و از کجا شروع کنید، بهتر است از این توصیه‌ها کمک بگیرید و با دنیای زنان آشناتر شوید.

باید باور کنید که دنیای ذهنی زنان و مردان تفاوت زیادی دارد و اگر می‌خواهید همسرتان را خوشحال کنید باید به دنیایش وارد شوید و او را به شیوه خودش آرام و شاد کنید. در زیر نمونه‌ای از این مواد بیان‌شده است.

1. شنیدن جمله دوستت دارم

همه افراد دوست دارند که به‌خوبی از طرف شخصی که دوستشان دارند، شناخته شوند و از طرفی دوست دارند که توسط آن فرد نیز دوست داشته شوند. شاید با خودتان فکر کنید که شما باوجود شناخت تمام ویژگی‌های منفی و مثبت همسرتان بازهم او را دوست دارید اما این تنها کافی نیست. این دوست داشتن را باید در اقدامات متفاوتی به او نشان دهید که یکی از آن‌ها بیان جمله ساده دوستت دارم می‌باشد که برای همسرتان بسیار خوشایند خواهد بود.

2. عزیزم چقدر زیبایی

زن‌ها دوست دارند ظاهرشان را ستایش کنید و گاهی به آن‌ها بگویید که چه چهره زیبایی دارند. حتی اگر همسر شما واقعاً به این زیبایی نباشد از این‌که گمان کند در نظر شما این‌طور به نظر می‌رسد، احساس غرور خواهد کرد. البته بی‌گدار به آب نزنید و بدون آن‌که برای حرفتان دلیلی داشته باشید او را ستایش نکنید. چون درست درزمانی که به همسرتان می‌گویید، چقدر زیبا هستی او دلیل شما را خواهد پرسید و خواهد گفت از چه نظر؟
پس سعی کنید برای این ادعایتان جزئیاتی را هم مطرح کنید و به این فکر کنید، چه چیز در او زیباتر است و بعد سراغ تعریف کردن بروید.

3. عشق تو خیلی خاصی

این‌که همسر شما بشنود که او فردی بی‌همتاست و هیچ زن دیگری نمی‌توانسته شما را به این اندازه خوشبخت کند، یک حس فوق‌العاده به او می‌دهد. زن‌ها دوست دارند، بدانند که با تمامی گزینه‌های دیگری که شاید همسرشان به آن‌ها برای ازدواج در نظر داشته فرق می‌کنند و آن‌ها ویژگی‌هایی دارند که ازنظر شوهرشان در هیچ‌کدام از زن‌های دور بر هم وجود ندارد.

شما باید این خاص بودن را به او گوشزد کنید و بگویید که کدام‌یک از ویژگی‌های همسرتان بیش از دیگر ویژگی‌ها، شما را تحت تأثیر قرار داده. این موضوع نه‌تنها حس خوب موردتوجه قرار گرفتن و قدردانی شما را به او می‌دهد بلکه باعث می‌شود که او تمرکز بیشتری روی ویژگی‌های مثبتش داشته باشد و برای پررنگ کردنشان تلاش کند. زن‌ها دوست دارند از شوهرشان بشنوند که پر از صفات مثبت هستند و این‌که همسرشان به دلیل همین صفات به آن‌ها افتخار می‌کند.

4. با تو بودن بی‌نظیر است

زن‌ها دوست دارند، همسرشان به رابطه‌ای که دارد افتخار کند و به دلیل آرامشی که در این رابطه دارد هم از آن‌ها قدردانی کند. این قدردانی ممکن است به شکل‌های مختلفی صورت بگیرد. مثلاً وقتی مردی زودتر از سر کار می‌آید و به همسرش می‌گوید، دوست داشتم امروز بیشتر کنار تو باشم یا این‌که دوست دارم وقتم را بیشتر با تو بگذرانم و باقی‌مانده کارهایم را هم کنار تو انجام دهم می‌تواند یک حس فوق‌العاده را در زنان ایجاد کند.

با شنیدن این قدردانی‌ها زن برای بیشتر درک کردن همسرش تلاش خواهد کرد و برای این‌که همسرش در ساعات بیشتری که در خانه است آرامش داشته باشد و این اتفاق را تکرار کند، مصمم‌تر خواهد شد. آن‌ها از این تصور که مردشان دوست دارد ساعتی از روز را تنها کنار او و تنها برای استفاده از وقت ۲ نفره شان مشخص می‌کند بیش از هر چیزی خوشحال می‌شوند.

5. بیان عملی دوست داشتن

اگر می‌خواهید همسرتان از این‌که دوستش دارید مطمئن شود چاره‌ای جز گفتن این حرف ندارید اما مهم‌تر از گفتن این حرف‌ها عملکرد شماست. زن‌ها دوست دارند عشقتان را باکارهایتان نشان دهید. دادن یک شاخه گل، یک هدیه بی‌مناسبت، پیامک‌های احوالپرسی طول روز و خیلی کارهای ساده دیگر می‌تواند تأثیر خاصی روی رابطه شما بگذارد و این زندگی را در چشم همسرتان افتخارآمیزتر کند اما ماجرا به همین‌جا ختم نمی‌شود، شما باید مراقب تمام حرف‌هایی که میانتان ردوبدل می‌شود باشید و فکر نکنید کلمات تأثیر چندانی ندارند.

مهم‌تر از همه این‌که باید مراقب قول‌هایی که به همسرتان می‌دهید باشید. گرچه پاسخ مثبت شما به خواسته‌های همسرتان می‌تواند او را خوشحال کند اما عمل نکردن به وعده‌های کوچک و بزرگتان مشکل را چند برابر خواهد کرد و تأثیری منفی روی نگاه همسرتان به شما و رابطه خواهد گذاشت.

آقایان بخوانند و بدانیند؛ زن شما نیاز به توجه و دیده شدن دارد - (چگونه به همسر خود توجه کنیم + عواقب بی توجهی)

6. متأسفم

برای زن‌ها مهم‌ترین اتفاقی که می‌تواند بعد از یک دعوا یا دلخوری پیش بیاید، شنیدن عذرخواهی مردشان است. آن‌ها دوست دارند تأسف واقعی شما را ببینند و بعدازاین دلخوری‌ها مورد دلجویی قرار گیرند. غرورتان را کنار بگذارید و اگر اشتباه کرده‌اید قبل از توضیح دادن دلایلتان از او عذرخواهی کنید. این‌که شما بدون گفتن این‌که پشیمانید شروع به توضیح دادن و دلیل‌تراشی کنید می‌تواند ناراحت‌کننده‌ترین واکنش بعد از دعوا برای یک زن باشد. پس اگر نمی‌خواهید اوضاع را از این‌که هست خراب‌تر کنید با یک‌جمله‌ای که از ته دل می‌گویید همه‌چیز را روبه‌راه کنید؛ بگویید: ببخشید و متأسفم!

7. همه‌چیز را درست می‌کنم

حتی اگر یک سوپرمن نباشید باید بتوانید به همسرتان اطمینان دهید که همه‌چیز تحت کنترل است و تا زمانی که در کنارش هستید نمی‌گذارید زندگی‌تان را چیزی تهدید کند. گرچه شما با رفتارهایتان باید این اطمینان را در او ایجاد کنید اما در لحظاتی که او از ته دل غمگین است و احساس اضطراب می‌کند باید این جمله جادویی را به کار ببرید و به او آرامش دهید. اگر فکر می‌کنید فراهم کردن امکانات زندگی برای شاد کردن همسرتان کافی است اشتباه می‌کنید. ایجاد احساس آرامش و اطمینان و گاهی بیان کردن این جملات او را بسیار آرام‌تر و اعتمادش به زندگی مشترکتان را هم بیشتر خواهد کرد.

8. بیا صحبت کنیم

اگر همسرتان مدتی است که ناراحت یا پریشان است اما توضیحی در این مورد به شما نمی‌دهد، باید خودتان پیش‌قدم شوید. شاید او مشکل بزرگی دارد که گفتنش برایش آسان نیست و شاید هم منتظر جرقه‌ای از طرف شماست. یادتان نرود که هیچ ناراحتی بی‌دلیل نیست و این‌که شما از کنار این پریشانی‌ها بگذرید و آن‌ها را جدی نگیرید، می‌تواند همسرتان را ناراحت‌تر ازآنچه هست کند و حتی گاهی زندگی مشترکتان را هم زیر سؤال ببرد. پس بعد از هر دلخوری که بینتان پیش می‌آید یا حتی زمانی که می‌بینید رفتار همسرتان تغییر کرده اما دلیلش را نمی‌دانید، به او پیشنهاد گفت‌وگو دهید و حتی اگر از این گفت‌وگو طفره رفت برایش توضیح دهید که شنیدن حرف‌ها و احساساتش چقدر برای شما اهمیت دارد و چقدر برای بهتر کردن زندگی مشترکتان اشتیاق دارید

9. درک کردن و بخشش

روزهایی در زندگی هر زوج وجود دارد که هرکدام مرتکب خطاهایی می‌شوند که در این روزها دوام آوردن و یا تحمل کردن شرایط کار راحتی نیست اما باید این موضوع را در نظر بگیرید که هیچ‌کس کامل نیست. همسرتان از شما انتظار دارد که او را بفهمید، ارزش او را بدانید و او را ببخشید و مطمئن باشید که زندگی شما با بخشش دوام می‌آورد.
خانم‌ها معمولاً نوسانات هورمونی بالایی را در طول ماه تجربه می‌کنند که در این شرایط هرگز نباید طوری عکس‌العمل نشان دهید که انگار او دیوانه شده است. او در این زمان‌ها مهربانی، درک و دلسوزی شما را می‌خواهد.

10. اعطای حس استقلال

درست مثل مردان زنان هم نیاز دارند گاهی تنها باشد و این ممکن است برای مردان ناراحت‌کننده باشد چراکه مردان وابستگی خاصی به همسرشان دارند با تنها ماندن از سوی او دچار کلافگی می‌شوند برای همین است که دوست دارند با کنترل همسرشان با او در ارتباط باشند و اگر این ارتباط کم شود آن‌ها دچار کلافگی و البته نگرانی خواهند شد اما این را باید دانستن که زنان نیاز به زمانی برای تنهایی دارند و یکی از محبت‌های مرد نسبت به همسرش شاید ایجاد حس استقلال در او و فراهم کردن شرایط مناسب برای تنها بودنش باشد.
آقایان باید بدانند وقتی زن می‌خواهد تنها باشد دلیل کم شدن محبتش نیست بلکه نیاز به استقلال در خود را ابراز می‌کند و حتی سعی دارد از خودش همراه بهتری برای زندگی مشترک بسازد.

11. مکالمه واقعی

اجازه ندهید که مکالمات شما با همسرتان به بحث تبدیل شود. از طرفی هرگز از مکالمه و صحبت‌های دونفره دوری نکنید. در مورد هر چیزی مثل شغل، کودکان، آب‌وهوا و هر موضوع دیگری با یکدیگر صحبت کنید و تبادل‌نظر داشته باشید و البته باید مراقب باشید که مکالمات شما مصنوعی و از سر اجبار و وظیفه نباشد و سعی کنید که احساسات خود را در کمال صداقت با او به اشتراک بگذارید. خانم‌ها اغلب از شنیدن صحبت‌ها و مشورت شما بسیار خوشحال می‌شوند.

12. بله شنیدن به‌جای نه شنیدن

گاهی اوقات همسرتان درخواست‌هایی از شما دارد که واقعاً نمی‌توانید آن‌ها را برآورده کنید یا این‌که در همان لحظه نمی‌توانید آن را به مرحله اجرا دربیاورید. مراقب این رد کردن خواسته‌ها باشید، چراکه همسرتان دوست دارد تعداد دفعات بله «گفتن شما از» نه «گفتنتان بیشتر باشد و اگر مدام به او نه بگویید، کم‌کم انگیزه و شادی او را از بین می‌برید اما منظور ما اصلاً این نیست که» بله بگویید و به آن عمل نکنید اما سعی کنید که قبل از نه گفتن کمی فکر کنید و حداقل دلایل منطقی بیاورید تا همسرتان دلخور نشود که با این کار صمیمیت بین شما نیز افزایش خواهد یافت.

آقایان بخوانند و بدانیند؛ زن شما نیاز به توجه و دیده شدن دارد - (چگونه به همسر خود توجه کنیم + عواقب بی توجهی)

آقایان بخوانند و بدانند؛ زن ها نیاز به توجه و دیده شدن دارند

13. سپری کردن زمان باکیفیت در کنار همسر و فرزندان

اینکه در کنار خانواده باشید با این‌که زمان باکیفیتی را در کنار آن‌ها سپری کنید، کاملاً متفاوت است. باید زمانی که در کنار آن‌ها هستید را به یک‌زمان خاطره‌انگیز در زندگی همسر و فرزندانتان تبدیل کنید و روابط خود را با آن‌ها صمیمانه نگه‌دارید و آن‌ها را در اولویت قرار دهید.
همچنین به یاد داشته باشید زنی که با شما ازدواج‌کرده، فقط مادر بچه‌ها نیست و پس هرگز از قرارهای عاشقانه بین خود و همسرتان صرف‌نظر نکنید و این کار را بی‌اهمیت نشمارید. انجام دادن فعالیت‌های مشترک با یکدیگر می‌تواند روابط شما را مستحکم کند.

14. اظهارنظر مثبت و انرژی‌بخش

آقایان برخلاف خانم‌ها چندان در قیدوبند نظرات مثبت و منفی دیگران نیستند برای همین شاید متوجه اهمیت این مسئله در زنان نشوند اما باید بدانید که یک زن به این اظهار نظرات اهمیت بسیاری داده و با آن‌ها انرژی گرفته یا شاید هم دلسرد شود پس در این مورد آقایان با حواس‌جمع تری باید عمل کنند. پس برای خوشحال کردن همسرتان گاهی به او بگویید که مثل «این مدل مویت خیلی زیباست» یا «چقدر این رنگ لباس به تو می‌آید».

15. بهبود مهارت‌های شنیداری

برای خانم‌ها بسیار لذت‌بخش است که بتوانند با همسر خود درد و دل کنند و نگرانی‌های خود را با او به اشتراک بگذارند که در چنین شرایطی باید مراقب باشید و اگر شنونده خوبی برای صحبت‌های او نباشید، نباید انتظار مهربانی و یا شادابی را در همسر خود داشته باشید.
سعی کنید که همیشه دو گوش شنوا برای همسرتان داشته باشید تا او نیز به شما علاقه‌مندتر شود و البته مجبور نیستید که با تمام حرف‌های او موافقت کنید. خانم‌ها فقط به شنوا بودن شما و توجهتان دقت می‌کنند، حتی اگر با آن‌ها عقیده کاملاً متفاوتی داشته باشید.

16. مهربانی و محبت

آخرین بار چه زمانی از لغاتی مثل «لطفاً»، «متشکرم» برای همسرتان استفاده کردید؟ آخرین بار چه زمانی یک بوسه غیرمنتظره را به او هدیه دادید؟ متأسفانه بسیاری از زوج‌ها این موارد کوچک اما پراهمیت را فراموش می‌کنند.
این اقدامات جزء مواردی است که باعث پایداری بیشتر روابط بعد از ازدواج می‌شود. قطعاً اگر به اوایل ازدواج خود فکر کنید، متوجه می‌شوید که به‌مرورزمان چه‌کارهایی را کنار گذاشته‌اید.

17. کمک در امور خانه و مسئولیت نگهداری از فرزندان

یکی از اصلی‌ترین دلایل جنگ و جدل بین خانواده‌ها این است که وظایف امور داخل خانه‌تنها بر عهده یکی از آنان می‌باشد که آن‌یک نفر هم خانم خانه است.
حال اگر به‌عنوان یک مرد دوست دارید به این نیاز توجه و دیده شدن همسر خود پاسخ دهید که‌برگ برنده‌ای در مقایسه با دیگر مردان در دست داشته باشید، می‌توانید در این مسائل به همسر خود کمک کنید یا این‌که خودتان بخش عظیمی از مسئولیت‌ها را به عهده بگرید که مطمئناً همسرتان قدردان این کمک‌های شما خواهد بود.

18. یک روز مرخصی به همسر

هرگز به همسرتان خرده نگیرید که یک روز را به امور خودش رسیدگی می‌کند و از کار منزل یا همسر داری مرخصی گرفته است. او با این کار می‌خواهد که انرژی تازه و دوباره‌ای را برای انجام امور بگیرد و او لایق و نیازمند این مرخصی است و شما نیز باید او را تشویق به این کارکنید.

19. طرز فکر سالم در مورد سلامتی

مردانی که به فکر سلامتی خانم‌هایشان هستند، جذابیت بیشتری نسبت به بقیه آقایان دارند و از طرفی هرگز نباید سلامت خود را نادیده بگیرند. به این معنا که برای اینکه باب میل همسرتان رفتار کنید، حتماً چکاب‌های پزشکی و دندانپزشکی را انجام دهید و سلامت و قدرت مردانه را در اولویت قرار دهید تا همسرتان بیش از همیشه به شما عشق بورزد.

عواقب بی‌توجهی مرد به زن چیست؟

آقایان بخوانند و بدانیند؛ زن شما نیاز به توجه و دیده شدن دارد - (چگونه به همسر خود توجه کنیم + عواقب بی توجهی)

همان‌طور که میدانید هدف از ازدواج یا زندگی مشترک ایجاد یک سیستم حمایت عاطفی است. همچنین فراهم آوردن چارچوبی برای به اشتراک گذاشتن تجربیات مثبت و منفی زندگی و دریافت درک متقابل، صمیمیت، محبت و مراقبت است. وقتی به این اهداف مهم بی‌توجهی شود، پایه و اساس ازدواج بی‌معنا می‌شود و عواقب بی‌شماری دارد؛ اما به‌طور خاص عواقب بی‌توجهی مرد به زن بیشتر است. چون زن‌ها حساس‌تر هستند و به این محبت و توجه دائمی در رابطه خود نیاز دارند. ازجمله مهم‌ترین عوارض بی‌توجهی مرد به زن در یک رابطه می‌توان موارد زیر را نام برد:

1. شما اغلب او را غمگین می‌بینید

هنگامی‌که یک زن احساس می‌کند همسرش به او اهمیت نمی‌دهد، اولین پاسخش احساس غم است. همچنین، او مدام به شما نشان می‌دهد که به‌اندازه کافی با او وقت نمی‌گذرانید. همچنین همیشه در مورد اینکه شما همیشه مشغول به کاری هستید یا اینکه او در اولویت شما نیست، بحث‌هایی خواهد شد.

2. کمبودهای عاطفی و خیانت در زنان

در بررسی رفتارهای خیانت‌آمیز که از طرف زنان اتفاق می‌افتد اکثراً بی‌توجهی و کمبودهای عاطفی را به‌عنوان عامل اصلی تأثیرگذار بر این موضوع مطرح می‌کنند. گاهی وقت‌ها یک درد و دل ساده، یک گفت‌وگوی صمیمانه می‌تواند دوام و پایداری زندگی شما را تضمین کند.
این مسئله بسیار اهمیت دارد که بدانید بسیاری از خیانت‌ها از یک درد و دل یا دریافت توجهات کوچک از جانب شخص سوم آغاز می‌شود. درواقع خلأ عاطفی مشکل بسیار بزرگی است که می‌تواند رابطه زناشویی شما را به‌شدت تحت تأثیر آسیب‌های اجتماعی قرار دهد.

3. کاهش کیفیت فرزند پروری

یک مادر هنگامی‌که نتواند در وهله اول ارتباط عمیق و سالمی با همسر خود برقرار کند، احتمال اینکه در فرزند پروری خود نیز دچار مشکل و چالش‌های زیادی شود در او افزایش می‌یابد. در حقیقت بسیاری از زنان آن توجه دریافت نشده از همسر را مدام از فرزندان خود طلب می‌کنند. این مسئله منجر به محبت و محافظت‌کنندگی‌های افراطی از جانب این مادران می‌شود که مسلماً آثار بسیار مخربی بر فرزندان نیز خواهد داشت.

آقایان بخوانند و بدانیند؛ زن شما نیاز به توجه و دیده شدن دارد - (چگونه به همسر خود توجه کنیم + عواقب بی توجهی)

آقایان بخوانند و بدانند؛ زن ها نیاز به توجه و دیده شدن دارند

4. سرزنش خود و کاهش اعتمادبه‌نفس

بی‌محلی به زن می‌تواند اعتمادبه‌نفسش را نشانه بگیرد. یک زن وقتی‌که عاشق است، شروع به دیدن خود از نگاه شریک زندگی‌اش می‌کند. وقتی شریک زندگی‌اش قدر او را نداند یا علاقه‌ای به او نشان ندهد، شروع می‌کند به سرزنش کردن خودش و اعتمادبه‌نفسش را از دست می‌دهد. او فکر می‌کند هر اتفاقی که می‌افتد تقصیر او است. او احساس می‌کند که شاید به‌اندازه کافی خوب نیست.

لذا تلاش برای جذاب‌تر شدن را شروع می‌کند. بااین‌حال، این میل به تحول از یک ذهنیت منفی ناشی می‌شود و بنابراین سالم نیست. درنتیجه اگر به‌شدت تحت تأثیر موردپسند واقع‌شدن توسط همسر قرار داشته باشد، با دیدن بی‌توجهی از جانب همسر به‌احتمال بیشتری دچار افسردگی می‌شوند.

5. او شروع به عقب‌نشینی می‌کند

یک رابطه برای شکوفایی به تلاش مساوی هر دو طرف نیاز دارد. اهمیت ندادن به همسر و نادیده گرفتن زن از سوی مرد، باعث ایجاد احساس شکست در زن می‌شود. لذا این زن نمی‌تواند برای مدت طولانی زندگی را سرپا نگه دارد. بر این اساس، ممکن است زن شما تلاش کند تا رابطه خود را نجات دهد تا اینکه خسته می‌شود و می‌فهمد تلاش‌هایش به نتیجه‌ای نمی‌رسد. در این زمان دیگر از به اشتراک گذاشتن احساساتش با شما جلوگیری خواهد کرد زیرا اکنون او می‌داند که برایتان مهم نیست.

6. تمام – پایان رابطه

تأثیر کم‌محلی به زنان تنها به موارد مطرح‌شده در بالا محدود نمی‌شود. بلکه پایان زندگی مشترک می‌تواند آخرین و بدترین مورد از عوارض بی‌توجهی مرد به همسرش باشد؛ زیرا نهایتاً بعد از تمام التماس‌ها، گریه‌ها و… زن از تلاش خسته خواهد شد. او ترمیم رابطه خراب را متوقف می‌کند و تصمیم می‌گیرد که زندگی را بدون همسرش ادامه دهد.

با توجه به همه مسائلی که گفته شد و اهمیت داشتن ارتباط سالم بین زوجین، اگر شما در این زمینه با سؤال یا چالش‌هایی مواجه شده‌اید بهتر است هرچه زودتر برای رفع مشکلات خود اقدامی انجام دهید. کمک گرفتن از زوج درمانگرها تأثیر بسیار زیادی در بهبودی ارتباط شما و همسرتان خواهد داشت.

منابع و ماخذ:

SARAH JACOBSSON PUREWAL
menshealth

مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
حامی هنر زندگی، طلاو مس
نمناک، خبرآنلاین، مرد روز

ترجمه، ویرایش و  بازنشر: تحریریه جهان بتس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *